У березні цього року поліцейські Житомирщини викрили 29-річного завідувача одного з медичних закладів і його «бізнес-партнера», які були затримані під час отримання хабаря в розмірі 1,5 тисячі доларів. У таку суму входило виготовлення фіктивної документації про стаціонарне лікування пацієнта та вплив на позитивне рішення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Про це повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.
«Слідчі зібрали докази причетності лікаря та його пособника до отримання та вимагання хабаря. Поліцейські встановили, що завідувач відділення запевнив пацієнта у своїй впливовості на членів медико-соціальної експертної комісії. Однак він уточнив, що позитивне рішення можна отримати лише за умови сплати грошової винагороди в розмірі 1,5 тисячі доларів», — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці задокументували отримання хабаря 42-річним спільником лікаря та вилучили гроші.
Також поліціянти встановили причетність медика до складання та видачі фіктивної медичної документації начебто про проходження пацієнтом стаціонарного лікування. Це є обов’язковою підставою для встановлення групи інвалідності.
Обом фігурантам справи інкриміновано зловживання впливом за ч. 3 ст. 369-2 КК України. Лікар також обвинувачується у складанні неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України) та одержанні неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 368 КК України).
Наразі обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження скеровано до суду. За вчинене обом чоловікам загрожує від трьох до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.
Раніше Журнал Житомира інформував про те, що лікар у Житомирі продавав фіктивні діагнози для оформлення інвалідності.