Ошуканці отримують доступ до незахищених облікових записів у популярних соцмережах та месенджерах, аби видурювати у користувачів кошти. Саме у таку пастку потрапила 23-річна жителька м. Бердичева та допомогла «подрузі» грошима.
Про це 9 вересня повідомляє поліція Житомирської області.
"Жінка звернулась до місцевого відділу поліції та розповіла, що в «особисті повідомлення» у соцмережі їй написала товаришка та попросила про термінову грошову допомогу на лікування дитини. Перейнявшись раптовою бідою та нічого не запідозривши, вона переказала 5 000 гривень на вказану банківську картку. А за кілька годин дізналась, що доступ до сторінки подруги у соцмережі отримали шахраї. Відтак її друзям надійшли фейкові листи з проханнями про грошову допомогу", - розповіли в поліції.
Нині в усіх обставинах розбираються слідчі у межах відкритого кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Водночас поліцейські закликають громадян бути більш уважними у всіх фінансових питаннях. У разі надходження прохань про матеріальну допомогу у соцмережах варто зробити один простий крок: зателефонувати та з’ясувати реальну потребу. Якщо це насправді так, ви підтримаєте людину та зможете надати посильну допомогу. Якщо ж неправда – уникнете шахрайської схеми та допоможете власнику зламаного акаунта швидко припинити стороннє втручання.