Нещодавно прокуратурою Житомирської області було скеровано до суду обвинувальний акт за фактом незаконної порубки та перевезення лісу, яка скоювалась організованим злочинним угрупуванням та спричинило тяжкі наслідки. В ході розслідування слідчим вдалось також встановити факт придбання, зберігання та перевезення психотропних речовин у великих розмірах. Таким чином, правопорушники потрапили одразу під декілька статей Кримінального Кодексу України.
Таку інформацію надає Житомирська обласна прокуратура.
Цікавим фактом є те, що незаконну вирубку дерев організував директор одного з приватних підприємств Коростеня. Компанію йому склало ще четверо приятелів, які забезпечили злочинне угрупування спецтехнікою та обладнанням.
«Організатор дуже ретельно обирав деревину, яку планував незаконно вирубати. Саме тому він завчасно позначав найкращі Літківського лісівництва Коростенського району фарбою. Після нічної вирубки дерев, команда порізала їх на колоди діаметром від 70 до 100 мм та вантажила на транспортний засіб. Проте, вивезти награбоване їм не вдалося. Саме під час такого процесу правопорушники були затримані працівниками поліції», – повідомляє один з правоохоронців.
Слідом за цим правоохоронцями був проведений обшук деревообробного цеху організатора, що був створений ним на території власного підприємства. Там знаходились дубові колоди та дошки невстановленого походження. У «чорних лісорубів» вилучили близько 100 дубових колод та 240 дошок. Також конфіскації підлягало оснащення, яке злочинне угрупування використовувало для порубки та транспортування дерев – бензопили, дві вантажні автівки, легковий автомобіль та пристрій для подрібнення пеньків, який допомагав порушникам закону приховувати сліди злочину.
«Під час огляду одного з автомобілів також було виявлено зіп-пакет з амфетаміном», – відмічають службовці.
Вилучену деревну та все вищеперераховане майно арештовано.
«Беручи до уваги, що в нашій країні зараз воєнний стан, нами було ініційовано передачу усього арештованого майна на потреби Збройних Сил України, про що Житомирською обласною адміністрацією прийнято відповідне рішення», – повідомляє один з прокурорів.
Завдана шкода незаконної вирубки лісу становить близько 200 тисяч грн.
Окрім арешту майна та незаконно вирубаної деревини, було прийнято рішення арештувати і майно обвинувачених, загальна вартість якого становить близько 7 мільйонів грн.