19 травня до Бердичівського відділу поліції звернулась 69-річна містянка. Жінка розповіла, що переказала аферистам гроші, вважаючи, що рятує онуку від неприємностей. Про це повідомили у пресслужбі поліції.
Встановлено, що до заявниці зателефонувала невідома жінка та назвалася працівницею правоохоронних органів. Вона повідомила, що онука пенсіонерки затримана та знаходиться у поліції. Співрозмовниця натякнула, що «залагодити питання» можна, але для цього потрібні гроші.
Ошелешена пенсіонерка повірила у таку розповідь та через термінал переказала на вказаний їй рахунок 10 тисяч гривень. І лише згодом зателефонувала онуці та з’ясувала, що з нею все добре та у неприємності вона не потрапляла.
Нині правоохоронці проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних до правопорушення осіб.
Водночас поліцейські нагадують: якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно зв’язатись з родичем або тими людьми, які можуть бути поруч із ним та перевірити отриману інформацію.
У жодному разі не панікуйте та не поспішайте негайно виконувати вимоги незнайомців: вони намагатимуться ошукати вас у найкоротший час, не даючи можливості заспокоїтися та все обдумати.
Тож будьте уважними, не дайте себе ошукати. Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим.
Правоохоронці застерігають: якщо ви намагаєтеся «допомогти» своїм близьким за допомогою хабаря, то самі вчиняєте злочин, передбачений ст. 369 (Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.
Журнал Житомира раніше повідомляв, що у Житомирі двом «довічникам» повідомили про підозру за шахрайство з продажем автівки.
Продаючи запчастини в інтернеті втратив 32 тисячі гривень – шахрайство на Житомирщині.