Самовпевненість та надмірна довірливість грають на руку шахраям: поліцейські закликають громадян бути більш обачними. Зазвичай заявники добре поінформовані про різні шахрайські схеми, однак пояснюють свою довірливість тим, що ошуканці вкрай переконливі.
Про це інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.
11 липня до поліції звернулась 53-річна працівниця фінансової установи, жителька м. Баранівки. До жінки зателефонував невідомий, який назвався працівником служби безпеки банку. Повіривши у байку про надання їй фінансової допомоги, жінка надала тому реквізити власної банківської картки. У результаті з її рахунку було знято понад 45 тисяч гривень
Не розпізнала шахрая й 19-річна жителька м. Коростишева. Сподіваючись придбати одяг через сайт оголошень, розголосила «продавцеві» конфіденційні відомості про свій банківський рахунок. У результаті втратила понад 10,5 тисячі гривень.
Повірив у чесність незнайомця й 20-річний житомирянин. Він, намагаючись орендувати житло, здійснив передоплату за вимогою «власника» квартири. У результаті залишився без помешкання та 7 тисяч гривень.
За всіма фактами поліцейські проводять відповідні перевірки та встановлюють осіб, причетних до шахрайств.
Водночас правоохоронці нагадують: ошуканці грають на почуттях людей, переконуючи у своїх добрих намірах. Може йтися про захист банківського рахунку чи платіжних операцій, спрощення процедури купівлі-продажу, допомогу у розв’язанні соціальних питань, відсіювання конкурентів під час вигідної купівлі чи оренди тощо.
Основним методом захисту у таких ситуаціях є спокій та виваженість у прийнятті рішень.
Зауважте, що телефонний співрозмовник може назватися будь-ким й перевірити це вкрай складно. Тож, якщо питання стосується фінансів (купівлі чи продажу, оренди, виплат, переказів тощо), замисліться, чи не намагаються вас ошукати. Порадьтеся з рідними чи друзями, подбайте про інші методи захисту від шахраїв, про які можна дізнатися з різних джерел, у тому числі й на вебсайті поліції Житомирщини.