6 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • 6,6 мільйонів у кишеню: злочинне угрупування аграріїв на Житомирщині

6,6 мільйонів у кишеню: злочинне угрупування аграріїв на Житомирщині

  • Фото: поліція
  • 2 лютого, 2024 16:59

Протягом кількох років на Житомирщині діяло злочинне угрупування аграріїв, які встигли «нагріти» свої кишені на 6, 6 мільйонів гривень.

Про це інформує Поліція Житомирської області.

«Двоє директорів агрофірм вносили неправдиві відомості до документів, які в подальшому надавалися до спеціальної комісії Житомирської ОДА для отримання часткового відшкодування вартості закуплених саджанців горіха за бюджетною програмою», — зазначають правоохоронці.


Фото: поліція

У 2020 році два агропідприємства уклали рамковий договір про партнерство та співробітництво, згідно якого підприємство з Чернівців мало передати агротовариству з Житомирщини понад 20 тисяч сортових щеплених саджанців грецького горіха, а інше – надати землю для їх засадження. 

«Знаючи про можливість отримання відшкодування вартості закуплених рослин за однією з бюджетних програм, аграрій, 41-річний житель Баранівки, продумав схему заволодіння державних коштів. До цього залучив двох спільників, своїх знайомих: 23-річного земляка та 74-річного жителя Чернівців», — йдеться у матеріалах справи.

Отож директори вирішили укласти фіктивну документацію про постачання саджанців горіху, який фактично вже висаджено на 197 гектарах землі у Звягельському районі. Це забезпечило перерахування коштів на виконання, які одразу після зарахування було повернуто на рахунок іншого підконтрольного злочинній групі суб’єкта господарювання.

Щоб отримати фінансову підтримку розвитку садівництва, підприємці подали фіктивні документи до компетентного органу. 


Фото: поліція

Відповідно документації висадженням саджанців мав займатися 23-річний підприємець.

«Як встановило слідство, чоловік за свої послуги оплату отримав, однак, за свідченнями свідків, фактично їх не виконував», — зазначають правоохоронці.

Слідство встановило, що агрофірми раніше вже подавала заявку на отримання компенсації за придбання тих же саджанців, однак тоді їм відмовили. Тож звернувшись з пакетом документів до комісії вдруге – ділки отримали дотацію у розмірі 6 588 900 гривень. 

Загалом на території Київської, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей слідчі провели 15 обшуків. Під час них було вилучено автівки, мобільні телефони, документацію та чорнові записи, а також комп’ютерну техніку. 

Учасникам злочинної групи повідомлено про підозри.


Фото: поліція

Поділитись

Новини по темі: