Що відомо про цю справу?
Про неї повідомив перший секретар Посольства України у Великій Британії Денис Сєнік. Він зазначив, що справа стосується його 18-річного племінника Арсена.
Сєнік повідомив, що під час прогулянки до хлопця та його друга почали чіплятися приблизно десять невідомих людей – вони почали бити їх ногами та вимагати гроші. Крім того, зловмисники казали розповісти, де автомобіль «Мазда» (Сєнік зазначив, що того дня і справді зник автомобіль «Мазда»). Коли хлопці почали говорити про поліцію, один з нападників сказав, що він сам працівник поліції під прикриттям.
«Через 5 хвилин з'явився автомобіль з логотипом поліції, з якого вийшли два поліцейських у формі. Молодий поліцейський підійшов до Арсена, коли той був на землі, витягнув пістолет, звів курок, притулив пістолет до чола і натиснув на гачок. Пістолет не був заряджений. Після цього поліцейський вдарив Арсена пістолетом. На обурення Арсена інший поліцейський відповів ударом ноги в голову», – розповів Сєнік.
Він зазначив, що після цього до місця події приїхав ще один автомобіль поліції. Звідти вийшли двоє поліцейських, які без пояснень забрали хлопців у місцевий відділок. Там від них вимагали зізнатися в крадіжці автомобіля, а прохання подзвонити батькам відхиляли протягом 4 годин. Хлопців відпустили лише о 2:30 ночі. О 3 год хлопців повернули додому без будь-яких пояснень і вибачень, стверджує Сєнік. До ранку у Арсена текла кров з носа, була нудота і головний біль. До слова, автомобіль, зізнання у викраденні якого намагалися вибити з хлопця, знайшли того ж дня, коли він зник.
Як розповів Сєнік, наступного дня Арсен з батьками поїхав до поліції, щоб написати заяву та зняти побої. Однак і там, і в прокуратурі їм відмовили. Хлопцю довелося зробити це у місцевій лікарні, де його зустріли поліцейські. Вони повели Арсена на зустріч із прокуроркою, де вона постійно намагалася мінімізувати та пом’якшити дії поліції, а згодом видала йому незареєстровану копію протоколу, яка навіть не містить печатки.
«Про висновки судмедекспертизи, якщо її можна так назвати з огляду на те, як вона була «проведена», хлопцю не повідомили. Жодних офіційних документів не дали. Результат рентгенівського дослідження з підозрою на зламаний ніс та струс мозку також не був виданий», – резюмував Сєнік.
20 січня на сайті ГУ Нацполіції Житомирської області з'явилось повідомлення про службову перевірку за фактом імовірної причетності правоохоронців до неправомірних дій.
«Уранці 14 січня до поліції надійшло повідомлення про незаконне заволодіння автомобілем «Мазда-323», який власник залишив неподалік залізничного переїзду між м. Малином та с. Пиріжками напередодні увечері. Під час першочергових заходів із його розшуку уже увечері поліцейські виявили транспортний засіб у лісовому масиві поблизу с. Маклаївки. Також неподалік на дорозі знаходилася група чоловіків, як з’ясувалося, власник автомобіля та його знайомі, а також двоє юнаків, яких вони звинувачували у причетності до викрадення авто.
Відтак хлопців доставили до відділення поліції для перевірки усіх обставин. Після з’ясування необхідних відомостей їх відпустили. Наразі працівники відділу інспекції з особового складу Управління кадрового забезпечення ГУНП перевіряють викладене в соціальній мережі повідомлення про нанесення хлопцям на місці події (на дорозі поблизу с. Маклаївки) тілесних ушкоджень іншими особами та нібито поліцейськими. Результати проведеної перевірки будуть передані за належністю для надання об’єктивної правової оцінки та прийняття законного рішення до Територіального управління Державного бюро розслідувань», – наголошують в ГУНП.