26 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • В Житомирі розшукують пройдисвітів які нібито всановлювали пластикові вікна.

В Житомирі розшукують пройдисвітів які нібито всановлювали пластикові вікна.

  • 15 березня, 2009 19:31
  • 3174
В Житомирі розшукують пройдисвітів які зібрали з людей понад 70 тисяч гривень, за нібито встановлення пластикових вікон, та безслідно зникли.

Як розповів «Журналу Житомира» начальник відділу управління Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України в Житомирській області Ігор Заєць, така шахрайська фірма донедавна існувала в Житомирі.

У невеличкому орендованому приміщенні у центрі міста розташовувався офіс приватного підприємця, який нібито займався виготовленням та встановленням пластикових вікон та облаштуванням автономного опалення. Всю роботу у фірмі виконували аж двоє осіб – сам директор та ще одна працівниця, яка справлялась з обов’язками секретаря і всієї бухгалтерії. Принадною для потенційних замовників видавалася й ціна за пропоновані послуги, адже тут вона була порівняно нижчою за ціни, що встановлювалися іншими підприємствами за надання аналогічних послуг.

Починаючи з вересня й до середини грудня минулого року фірма приймала заявки від клієнтів. Всі умови співпраці двох сторін, як і належить, оговорювалися у договорі. Ним же передбачалися і строки виконання замовлених робіт, що мало займати, в залежності від замовлених послуг, 2-3 тижні. Обов’язковою умовою початку роботи над замовленням була попередня сплата 80%, а подекуди й повної вартості послуг. Тільки-но клієнт пред’являв фірмі оплатні квитанції, як його поспішали запевнити, що замовлення вже виконується.

До оселі потенційного клієнта обов’язково приїздили представники підприємства, які робили необхідні заміри для виготовлення пластикових вікон. І впевнений в успішному результаті замовник починав чекати обумовлених строків виконання.

А от фірма навпаки не квапилась. Коли один за одним строки виконання робіт спливали, обуреним клієнтам пояснювали, що у зв’язку з деякими короткочасними труднощами забезпечити повне та якісне виконання замовлення неможливо. Мовляв, слід трохи зачекати.

І замовники таки дочекались. Одного дня усі вони отримали лист від згаданої фірми, у якому йшлося про несподівані «форсмажорні» обставини, через які виконання замовлених клієнтами послуг переноситься на невизначений термін, але підприємство зобов’язується рано чи пізно довести діло до кінця відповідно до укладеного договору. Щоб конкретніше розібратися у змісті отриманого повідомлення і почути логічні пояснення від директора фірми, фактично ошукані клієнти кинулися до знайомого офісного приміщення. А виявилось, що підприємство, яке обіцялося на вигідних для потенційних клієнтів умовах виконати їх замовлення, кудись безслідно зникло.

Ось тут і згадали замовники про підписані з фірмою договори і почали уважно вчитуватися у кожен із зазначених у них пунктів. І таки довідались, що договором наперед обумовлено виникнення тих самих «форсмажорних» обставин, які можуть стати причиною невчасного виконання робіт. Безсумнівно, такий хиткий та непевний період соціальної та економічної нестабільності, що наразі панує в нашій державі, неабияк сприяє виникненню якихось форсмажорних обставин, які, виявиться згодом, стануть причиною ошуканства.

Виходить, пройдисвіти скористалися хитрим пунктом у договорі для того, щоб просто й легко зібрати з людей гроші та безслідно зникнути. Як свідчать працівники міліції, наразі встановлено 22 особи, що постраждали від шахрайських дій приватного підприємця, але є підстави вважати, що це не точна їх кількість, адже, можливо, хтось ще не звернувся зі скаргами до правоохоронців. Пройдисвіти ж, за попередніми підрахунками, заробили на своїх довірливих жертвах кругленьку суму – понад 70 тисяч гривень.

Наразі за даними фактами порушено кримінальну справу за ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. А правоохоронці вживають заходів щодо встановлення місця перебування фігурантів карної справи та безпосереднього їх затримання.

Отож, перед тим, як звернутися за послугами до однієї з фірм, що спеціалізується на виготовленні та встановленні пластикових вікон, дверей, облаштуванні автономного опалювання тощо, працівники міліції радять:
  1. Замовляти пластикові вікна найкраще на підприємствах, які вже працюють на ринку не менше двох років і користуються доброю репутацією. Для впевненості не соромтеся попросити пред’явити вам свідоцтво про державну реєстрацію підприємства.
  2. Складати договір слід тільки в офісі фірми (ніяк не на дому клієнта) і у присутності обох сторін, що підписують документ.
  3. Уважно читайте умови договору, що збираєтесь підписувати. Усі необхідні реквізити повинні заповнюватись у вашій присутності. Перед тим, як поставити свій підпис у документі, з’ясуйте незрозумілі для вас деталі за кожним із запропонованих умов договору.
  4. Запам’ятайте: зазвичай підприємства, що спеціалізуються на виготовленні та встановленні пластикових вікон, не вимагають від клієнтів попередньої передплати за виконання замовлення.
Поділитись

Новини по темі: