22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • 1,5 мільйона гривень присвоїли на закупівлі генераторів: підозру у справі отримала депутатка сільської ради на Житомирщині

1,5 мільйона гривень присвоїли на закупівлі генераторів: підозру у справі отримала депутатка сільської ради на Житомирщині

  • Фото: СБУ
  • 16 серпня, 2024 17:03

Під час досудового розслідування протиправних діянь очільника сільради з’ясували, що спільницею була 46-річна депутатка. Вони разом провернули оборудки із закупівлі електрогенеруючих пристроїв, вартість яких значно перевищила ринкову. 

Встановлено, що в грудні 2022 року житомирянин, який виконував обов’язки сільського голови, уклав угоду з приватним підприємством про закупівлю 10 генераторів, повідомляють в поліції. Керівницею підприємства була депутатка цієї ж сільради та адвокатка, 46-річна місцева жителька. За спільною домовленістю вони значно завищили ціну на установки.

Посадовець громади уклав т.зв. «прямий договір» на закупівлю джерел резервного живлення – тобто без публічних закупівель, повідомляють в СБУ.

Ці генератори призначалися для роботи під час можливого блекауту після масованих ворожих атак по об’єктах енергетики структурних підрозділів самої ОТГ та навчальних закладів.

Чиновник наперед визначив переможцем «конкретну» фірму, яка належала депутатці-адвокатці.

За десять генераторів громада заплатила майже 2,9 мільйонів гривень – у день підписання угоди на їх закупівлю, хоча її умови передбачали виключно післяоплату.

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили, що вказані у договорі ціни на закуплені джерела альтернативного живлення були удвічі завищеними – порівняно із середньоринковими.

Відтак майже півтора мільйони бюджетних гривень спільники перевели у готівку та розпорядилися на власний розсуд.

На підставі зібраних доказів діючій депутатці сільської ради-адвокатці повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • заволодінні бюджетними коштами шляхом зловживання службовою особою службовим становищем в умовах воєнного стану, вчиненому повторно за попередньою змовою групою осіб та в особливо великому розмірі (ч.5 ст.191),
  • службовому підробленні (ч.1 ст.366),
  • легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч.1 ст.209).

У межах кримінального провадження вирішується питання щодо обрання фігурантці міри запобіжного заходу.

Документування злочину здійснили оперативники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП у регіоні за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Поділитись

Новини по темі: