За кількістю щорічних гастротурів В’єтнам входить до трійки найбільш затребуваних країн, поступаючись лише Франції та Італії. Традиційні в’єтнамські смаки можна порівняти з казковим феєрверком, у якому поєднуються екзотичні приправи, солодкість і гіркота, пікантна кислинка та найрізноманітніші продукти. На відміну від багатьох народів світу, в’єтнамці аж ніяк не схильні до лаконічності та одноманітності страв. Нерідко в одному салаті чи юшці присутні декілька видів овочів, локшина і м’ясо, риба та яйця. Кількість використаних спецій може досягати 15! При цьому їх віртуозне поєднання створює єдиний і ніжний арома-шлейф…
З кожним роком розкішна та цікава кухня В’єтнаму знаходить все більше прихильників і серед українців. Запрошуємо на побачення з культовими стравами в’єтнамців!
- Булочки Бань Бао. Оригінальні вироби з дріжджового тіста та мультикомпонентної начинки. Бань Бао готуються на пару. До складу начинки входять підсмажені шампіньйони чи гливи, свіжа ріпчаста та зелена цибуля, часник, тертий імбир. Найнезвичнішим доповненням начинки є запарена рисова локшина та половинка вареного яйця. Повітряні кульки з борошна тануть у роті, а начинка подумки переносить нас до загадкового Сходу. За посиланням https://lvivskirecipes.com.ua/recipes/vyetnamska/ можна ознайомитися з більше детальним рецептом та покроковим алгоритмом приготування страви.
- Суп Фо Бо – одна з улюблених страв мешканців Ханоя. Основними складниками є рисова локшина та яловичина, з додаванням букета спецій (кориця, бодян, кінза, м’ята, фенхель). Досягти ідеальної палітри смаків допомагає зелена та ріпчаста цибуля, паростки бобів і сік лайму. Технологічною особливістю Фо Бо є окрема подача всіх складових. По тарілкам розкладають рисову локшину та тонесенькі слайси яловичини — вони миттєво приготуються за допомогою киплячого бульйону з цукрових кісток… Через кілька хвилин залишається додати решту інгредієнтів і насолоджуватися результатом.
- Млинці Нем Том — начиняють свининою та сумішшю овочів. Готуються з рисового паперу і мають мініатюрний розмір. Жирне, соковите м’ясо подрібнюють ножем. Моркву, ріпчасту та зелену цибулю, гриби, кінзу теж дрібно шаткують, паростки сої трошки приминають. Фунчозу на кілька хвилин залишають у теплій воді та розрізають на невеликі шматочки. Дбайливо загорнуту у рисовий папір начинку смажать на пательні двічі, з перервою у пів години. До столу подають з підливою на основі цукру, рибного соусу, фруктового оцту, часнику, моркви та солі.
Солодким акордом вашого застілля можуть стати солодкий суп з чорним кунжутом і лимонним соком, молочний коктейль з азіатськими фруктами або ж банан з карамелізованими пластівцями та збитими вершками.
Особливої аури кожному в’єтнамському смаколику надає сонячний позитив, яким просякнуте життя цього народу. Про цю «таємну приправу» вони ніколи не забувають і нам радять!