27 грудня, 2024
Ми в соцмережах

Зелений тариф на часі: що варто знати

  • 5 листопада, 2024 11:52

З кожним роком все дедалі актуальнішою є тема альтернативних джерел живлення. Цей варіант стає притаманнішим та поширеним в суспільстві, а не чимось як раніше екзотичним та дивакуватим. Ефективність переходу вбачають і на вищих щаблях влади, тому кредитування зеленого тарифу стало нормою в Україні. Про виклики, вартість, роботу в воєнний час та найближчі перспективи поговоримо детальніше.

Спеціальний тариф, який називають “зеленим”

Поняття зеленого тарифу далеко не нове. Закріпилось воно ще близько ста років тому в США. Активніше стало позиціонувати себе лише в 70-их роках, поступово крокуючи до Європи та відповідно України. Актуальність та доречність наразі є піковою за всі роки на ринку джерел енергії. Адже люди все більше сконцентровані на енергозбереженні та сучасних установках енергії, які не завдають шкоди довкіллю. Вартість висока, проте з можливістю компенсації витрат у перспективному плані на кілька років вперед. Це шахматна партія, яка випереджає конкурентів та є переможною. На це впливає не лише позиція еко-френдлі, але й вартість електроенергії, умови, перспективність та ефективність.

Що собою представляє поняття “зелений тариф” в Україні

Спеціальний тариф, за яким держава проводить закупівлю електроенергії, називають “зеленим”. Це відбувається за допомогою приватних осіб або організацій, які мають наступні альтернативні джерела живлення:

  • сонячні панелі;
  • біологічне паливо;
  • невеликі гідростанції;
  • вітрове устатковання.

Найпопулярнішим є СЕС - сонячна електростанція.

Вартість електричної енергії в 2024 році

2024 рік в Україні ще з позначкою “воєнного стану” і актуальність альтернативних джерел неймовірно висока. Саме тому на початку року відбулось оновлення ціни зеленого тарифу.

Вартість зеленого тарифу цьогоріч було змінено з €0,164 за 1 кВт/год до €0,146 за 1 кВт/год експортованої в мережу (проданої) електроенергії. Тобто ціни зеленого тарифу 2024 знизилися на 10% в порівнянні з тарифом трьох попередніх років.

Така тенденція впливає на швидку окупність електростанцій за зеленим тарифом. Проте слід розуміти вихідні показники: термін, потужність тощо.

Також тут слід враховувати наступні переваги:

  • гарантована ціна викупу, а отже, стабільний дохід для виробника,
  •  отримання пільгових умов,
  • підтримка та стимулювання розвитку з боку держави

Використання екологічної електричної енергії сприяє збереженню довкілля, зменшення викидів вуглецю та інших шкідливих речовин.

Поділитись

Новини по темі: