Коли в будинку з'являється дитина, важливо подбати не тільки про ліжечко, візок, одяг, іграшки та засоби гігієни для нього, а й про спеціальну дитячу аптечку. Її наявність дозволить невідкладно надавати малюкові у разі потреби першу медичну допомогу, а не мчати до аптеки. У цій статті ми розповімо, які ліки обов'язково мають бути у кожній дитячій аптечці.
Засоби проти травм
Малюки часто отримують травми – подряпини, ранки, синці. На цей випадок під рукою мають бути:
- Антисептики для обробки відкритих ран. Це може бути перекис водню чи Хлоргексидин.
- Перев'язувальні матеріали – бинти (краще стерильні), вата або ватяні диски, бактерицидні лейкопластири.
- Мазі від забитих місць, вивихів і забитих місць – наприклад, Траумель або інша, яка відповідає віку дитини.
- Ранозагоювальні та протиопікові – Пантенол або Бепантен.
- Засоби від укусів комах – Феністил, Псило-бальзам.
Жарознижувальні та знеболювальні
Якщо у дитини температура вище 38.5, болить зуб, вухо чи голова – як першу допомогу можна дати малюку ліки для зниження жару або зменшення больових відчуттів. Це сиропи та таблетки на основі ібупрофену та парацетамолу – Нурофен та Панадол. У продажу є ліки зі смаком полуниці та апельсина. У комплекті йде шприц-дозатор. Одночасно давати обидва препарати не можна – інтервал між їх прийомами має бути мінімум 2 години. Також важливо дотримуватися інструкції та дозування.
Риніти та отити
Дуже часто під час ГРВІ чи грипу малюки страждають на нежить. Для полегшення стану в аптечці має бути ізотонічний розчин хлориду натрію – Аква Маріс, Хьюмер. Щодо судинозвужувальних крапель, їх слід використовувати з великою обережністю, особливо якщо дитині ще немає 6 років. Якщо все ж таки треба закапати малюку ніс для полегшення дихання, краще вибрати краплі на основі ксилометазоліну або оксиметазоліну – наприклад, Отривін.
Ще одне часте дитяче захворювання – отити. Полегшити стан до моменту відвідування лікаря можна за допомогою крапель з анестетиком Отіпакс.
Ліки для ШКТ
У кожній дитячій аптечці мають бути адсорбенти та протидіарейні препарати – Смекта, Ніфуроксазид. Також не забудьте про Регідрон – засіб для відновлення водно-сольового балансу під час сильної блювоти або діареї.
Якщо ж дитина часто страждає на закрепи, варто знайти в аптечці місце для проносних – Дуфалаку, Мікролаксу. Перший препарат має накопичувальний ефект, Мікролакс – це клізми, які починають діяти за 5–10 хвилин після використання. Як альтернативу мікроклізмам можна використовувати гліцеринові свічки.
А що ще можна покласти до дитячої аптечки
Обов'язково повинен бути термометр – краще електронний. З додаткових, але обов'язкових ліків варто згадати Драміну – відмінний засіб від заколисування для дітей віком від 3 років. І не забувайте, що кожні пів року потрібно переглядати ліки для контролю їхнього терміну придатності.