24 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Зарядні пристрої: особливості застосування

  • 8 липня, 2024 12:48

Для роботи будь-якого портативного девайса, необхідно, щоб його акумулятор був заряджений. Тому потрібно мати зарядний пристрій, який відповідає параметрам вашого гаджета. Існує досить багато видів обладнання для зарядки, що відрізняється призначенням та функціоналом. 

Функції та будова зарядних пристроїв
 

Через зарядний пристрій електричний струм надходить у батарею обладнання для її заряджання. Для кожного типу акумулятора розроблений відповідний вид зарядки. Конструкція зарядного пристрою може мати відмінності, залежно від того до якої категорії він належить. Базова комплектація більшості видів обладнання складається з таких з таких елементів:

  • вхідного роз'єму, що підключається до джерела електроживлення: розетки, автомобільного прикурювача, повербанка;

  • трансформатора, що знижує напругу стаціонарної мережі до рівня, що підходить для зарядки батареї;

  • випрямляча, який перетворює змінну напругу (AC) на постійну (DC), необхідну для заряджання акумулятора;

  • фільтрів, що знижують пульсацію постійного струму та забезпечують його стабільні показники;

  • контролера заряду, який регулює процес заряджання, контролюючи подачу напруги та струму, для запобігання перегріву та надмірній зарядці батареї;

  • вихідного роз'єму, через який відбувається підключення до пристрою, може мати формат USB, micro USB, USB-C тощо;

  • корпуса, що захищає всі компоненти приладу від пошкоджень, а користувачів від ураження струмом.

У бездротових зарядках конструкція доповнена індукційною котушкою та контролером бездротового заряду. Для автомобільних зарядних пристроїв бажаним є вбудований захист від стрибків напруги та короткого замикання, а також індикатор стану зарядки. 

Завдяки такій комплектації зарядні пристрої ефективно виконують свою функцію та можуть адаптуватися до різних видів акумуляторів. 

Зарядні пристрої: основні категорії 

Асортимент зарядних пристроїв — досить різноманітний. Вони діляться на різні підвиди залежно від призначення, типу живлення, способу передачі електроенергії. Найпоширенішим типом обладнання є зарядки для мобільних телефонів та планшетів. Також регулярна підзарядка необхідна для роботи ноутбуків,  смарт-годинників, блютуз-колонок та інших бездротових пристроїв, що працюють на акумуляторах. Є універсальні варіанти зарядних пристроїв, обладнані кількома роз'ємами різної конфігурації або адаптерами. Окрему категорію устаткування становлять зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів. 

Зарядні пристрої для мобільних телефонів бувають мережеві та бездротові. За допомогою дротового аксесуара можна зарядити смартфон від стаціонарної мережі через розетку 220V або 110V. Також є варіанти зарядки від ноутбука чи комп'ютера з допомогою USB-шнура. Для водіїв актуальні автомобільні зарядки, що працюють під прикурювача, використовуючи напругу 12V чи 24V. Також телефон можна зарядити з допомогою таких джерел живлення, як повербанки, зарядні станції, сонячні панелі, маючи відповідні кабелі або адаптери. 

Крім звичайних зарядних пристроїв у сучасних моделях телефонів може бути можливість швидкої та бездротової зарядки. Технології швидкої зарядки Quick Charge, Power Delivery та інші дають можливість зарядити телефон набагато оперативніше. Швидка зарядка підходить для нових девайсів брендів Samsung, Apple, OnePlus, Huawei. Це обладнання має вищу потужність, порівняно з традиційними зарядними пристроями. Завдяки опції інтелектуального управління автоматично регулюється вихідна потужність. 

Бездротові зарядні пристрої не потребують використання кабелю, оскільки використовують процес індукції для живлення акумулятора. Найпоширеніший стандарт бездротової зарядки Qi-стандарт. Він підходить для телефонів різних виробників. Бездротові зарядки мають форму платформи або підставки.

Великий вибір різних видів зарядних пристроїв пропонує інтернет-магазин ugreen.mk.ua. Вся продукція в нашому каталозі — якісна та сертифікована. 

Поділитись

Новини по темі: