За кілька років доходи українців значно впали: за останніми даними, близько 60 % жителів країни перебуває за межею бідності. На це значно вплинуло повномасштабне вторгнення та економічні труднощі, що призвело до очікуваної зміни споживчого кошика та вимушеної економії. Тому більшість користувачів у виборі техніки зацікавлені в пошуку оптимального співвідношення ціни та якості — дешеві телефони мають дедалі більший попит. А огляд поточної ситуації на ринку, як і додаткових можливостей придбати товари за зниженою вартістю, буде корисний у підборі відповідного пристрою.
Чи варто переплачувати за бренд
Незмінні лідери ринку Apple і Samsung невпинно вдосконалюють свої розробки. І їхня продукція дійсно здатна перевершити найсміливіші очікування:
- стильний дизайн;
- потужні технічні компоненти;
- різноманіття корисних опцій для комфорту користувача.
Але далеко не завжди в цих плюсах, хоч і значних, є сенс. Якщо смартфон використовується лише для дзвінків, листувань, перегляду сторінок у браузері та гортання стрічки соціальних мереж, то на його придбанні цілком можна заощадити — і це раціональне рішення. Motorola, Xiaomi, ZTE, Nokia — не менш відомі торговельні марки, які пропонують доступні пристрої. І їхня якість складання на досить високому рівні, хоч вони і поступаються флагманам за продуктивністю. Але якщо немає потреби в багатозадачній роботі або використанні спеціалізованих застосунків, то можна пожертвувати потужністю заради економії.
Скільки українці готові платити за смартфон
Цифри досить різні: попит має і дорога техніка, і бюджетні рішення. Але розмаїття вибору значно спрощує підбір оптимальної моделі: достатньо визначити перелік базових критеріїв і допустиму суму купівлі — і на підставі цього можна підібрати вдалий варіант.
Як заощадити на купівлі мобільного телефона
З огляду на поточну ситуацію, великі торговельні мережі використовують різні способи залучення й утримання клієнтів, якими варто скористатися для приємного зниження ціни:
- передсвяткові розпродажі — додаткові знижки на різні категорії товарів, а також подарунки за покупки, такі як безплатне доставлення або розширена гарантія;
- акційні пропозиції — як правило, короткострокові, але за регулярного моніторингу можна встигнути замовити вподобаний смартфон на спеціальних умовах;
- бонуси — поступово накопичуючи бали за попередні придбання, можна витрачати їх надалі.
Якщо девайс потрібен терміново, і часу на очікування знижок не залишається, то варто скористатися можливістю купівлі на виплат. Більшість популярних магазинів готові запропонувати своїм клієнтам подібну послугу: загальну суму можна розділити на рівні платежі, розплачуючись упродовж кількох місяців. Це дасть змогу уникнути надмірного навантаження на бюджет і стати власником якісного та функціонального смартфона. А з урахуванням постійно зростаючих цін такий варіант набагато вигідніший, ніж спроби накопичити на покупку.