Впровадження системи відеоспостереження на роботі — це вже давно не примха, а буденна практика. Затребуваність камер спостереження в офісах зумовлена як функціональною необхідністю, так і доступною вартістю подібних приборів. Наглядно переконатись в цьому ви можете, переглянувши асортимент обладнання від флагманів ринку. В широкому різноманітті відеокамери, реєстратори та іншу техніку для відеонагляду пропонує, наприклад, магазин Sheriff Market.
Для чого потрібен відеонагляд в офісі
Система офісного відеоспостереження виконує широкий спектр функцій:
- Забезпечує надійний захист від несанкціонованого доступу — камери відеоспостереження, інтегровані із сигналізацією, комп’ютером та пультом охорони, захищають від проникнення зловмисників.
- Допомагає контролювати робочі процеси — наявність системи відеонагляду в офісі вкрай позитивно впливає на дисципліну праці. Співробітники більш завзято виконують свої обов’язки, менше відволікаються на сторонні питання та неформальне спілкування з колегами.
- Забезпечує додатковий захист цінних речей — в будь-якому офісі особлива увага приділяється сейфам та дорогому обладнанню.
- Фіксує надзвичайні ситуації — за допомогою камери можно з’ясувати обставини будь-якому форс-мажору, наприклад, загоряння (підпалу). Крім того, відеонагляд зменшує ризик витоку інформації або виникнення інших ситуацій, що можуть зашкодити компанії.
Як правильно обрати відеокамеру
Перед тим, як купити конкретне обладнання для системи відеоспостереження рекомендується:
- Оцінити площу, на якій буде здійснено відеонагляд — це допоможе визначитися з оптимальною кількістю точок огляду та відповідно кількістю камер.
- Зіставити власні потреби з пропозиціями на ринку — щоб зрозуміти, що буде більш ефективним та раціональним, встановлення готового комплекту з камерами і відеореєстратором або самостійний збір окремих приборів в єдину систему.
- Визначитися з додатковими елементами системи відеоспостереження (кронштейнами, приборами для контролю трафіку, мережевим обладнанням).
- Зорієнтуватися в можливостях, які необхідні конкретно вам і які реалізовано в окремих моделях камер — в різному обладнанні можуть бути функції запису звуку, передачі відео, визначення руху, фіксації людини тощо.
Більшість сучасних камер спостереження підтримують такі стандарти якості, як TVI, CVI, AHD та аналоговий стандарт H96 для інтеграції з застарілими відеореєстраторами. Офісні камери відеонагляду зазвичай об'єднуються в єдину систему з можливістю виведення на екран зображення з усіх приладів одночасно. При цьому відео може передаватися на пульт охорони або комп’ютер керівника в режимі онлайн, без затримок і підвисання.
Наостанок зазначимо, що лідером на ринку офісних камер спостереження вважається компанія Dahus. Даний виробник випускає не лише сучасні IP-камери, а й комутатори, конвертери та іншу техніку для відеонагляду.