12 січня, 2025
Ми в соцмережах

Три головних міфи про контактні лінзи

  • 24 травня, 2023 20:23

У нашому суспільстві досі існують міфи, пов'язані із використанням контактних лінз. Хтось вірить, що вони можуть примерзнути до рогівки, хтось боїться, що маленька пластинка загубиться в оці. За допомогою відомого магазину контактних https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/ ми вирішили спростувати найвідоміші міфи. Можливо, це допоможе вам позбутись страхів та наважитись спробувати контактний метод корекції зору. Адже сучасні лінзи значно комфортніші та не менш безпечні за окуляри. 

Чи можуть лінзи загубитись в оці?

Багато людей бояться, що прозора пластинка може вислизнути та опинитись на задній частині ока. Це фізично неможливо, адже довкола очного яблука є прозора захисна мембрана, яка запобігає потраплянню бруду всередину. Єдине місце, де може "загубитись" тонка пластинка — це внутрішня сторона верхньої повіки. Таке трапляється рідко та лише за умови, якщо людина сильно тре очі, ігноруючи правила безпеки. Якщо засоби корекції правильно очищувати, зволожувати та носити, відповідно до рекомендованого режиму, таких проблем не виникатиме. 

Чи можуть лінзи примерзнути до рогівки на морозі?

Це ще один із найвідоміших міфів, пов'язаних із контактною оптикою. Спростувати його може один факт: поверхня ока постійно омивається слізною рідиною, яка має температуру близько 35°C. Ця температура не змінюється, залежно від зовнішніх факторів. Пластинки для корекції зору розташовані на рогівці та захищені від морозу слізною плівкою. Вони не можуть примерзнути навіть на сильному морозі. У найгіршому випадку пересохлі пластинки можуть прилипати до поверхні очей. Розв'язати цю проблему допоможуть звичайні краплі для зволоження очей. 

Контактні засоби корекції занадто дорогі

Років 10 назад контактна оптика дійсно була дороговартісною. Але з розвитком технологій, матеріали ставали доступними, а засоби для корекції дешевшими. Зараз на ринку є безліч варіантів доступної оптики. До прикладу, лінзи українського виробника Solente Amala щомісячної заміни коштують 56 грн за шт. Тобто пара зручних, безпечних засобів корекції обійдеться 112 грн. Оптика щоденної заміни коштує дорожче, але теж доступна для більшості людей. Одноразові лінзи Solente коштують від 15 до 25 грн. Тобто пара обійдеться як чашка смачної кави.

До вартості використання контактної оптики також варто додати засоби для догляду. Флакон універсального розчину, об'ємом 350 мл, для промивання та зберігання засобів корекції коштує від 150 до 400 грн. Більшості користувачів такого об'єму вистачає на 2-3 місяці. Найпростіші контейнери для зберігання лінз коштують у межах 50-100 грн. Також існують контейнери із функцією ультразвукового очищення. Їх вартість — від 300 до 1000 грн. Загалом контактна корекція зору обходиться не надто дорожче за якісні окуляри із набором захисних покриттів.

 

Поділитись

Новини по темі: