Є тонка межа в апгрейті власного автомобіля, коли вікна чисті, як новонароджене немовля, і коли затоноваті, наче найтемніша ніч в фільмах жахів. Аби обійшлось в цій тонкій справі без конфузів, штрафів, а тонування підвищило ефектність та безпеку - варто залучитись підтримкою Vit-Avto на Подолі сертифікованих та відповідальних майстрів. Про особливості та переваги розповімо детальніше.
Салон краси для авто
Якщо колись темні вікна були еталоном вишуканості та заможності, то нині тонування вікон більше сприймається як покращення зовнішнього вигляду авто, додаючи шарм елегантності та певної серйозності. Цю процедуру умовно сервісу апгрейту можна назвати одним з найпростіших тюнінгів.
Також цю процедуру варто проводити не самостійно, а з фахівцем. По аналогії салону краси, довірити оновлення своєї “ластівки” кваліфікованому майстру.
Вирішивши тонувати вікна свого авто повинні робити це відповідально. Щонайменше, можна попросити на СТО відповідний сертифікат про рівень тонування. Це врятує від непорозумінь з поліцейськими на дорозі.
Що собою являє тонування скла авто
Це процес приклеювання спеціальної плівки до скла автомобіля. Вона робиться з прозорою поліетерної плівки, на яку тонким шаром наноситься фарба і спеціальний металевий склад. Тонування кріплять з внутрішньої сторони автомобільного скла, а не з зовнішньої. Це робиться, щоб захистити покриття від механічних пошкоджень, дощу і снігу.
Перед установкою плівки необхідно ретельно очистити поверхню скла від бруду та жиру. Поверхня скла повинна бути гладкою, без сколів та штукатурок. Якщо поверхня нерівна, то в районі нерівностей можуть утворюватися бульбашки повітря.
“Але ж через плівку тонування нічого не видно. Особливо вночі”, - може заперечити не зовсім досвідчений водій. Але це по-суті міф, правда побудований на факапах майстрів самоучок, які занадто вразливо сприймають слово “затонувати”.
Розвіваючи такий міф, варто зазначити, що плівку можна підібрати з потрібним ступенем затемнення. По-друге, плівка відбиває відсвіти, але пропускає видиме світло. Тож на видимість поїздки в будь-яку пору доби та погоди це аж ніяк не вплине.
Суттєвим мінусом тонування скла на авто можна назвати хіба що незручності при виїзді за кордон. Плівку доведеться зняти одразу, адже в країнах Євросоюзу тоноване скло заборонено взагалі.
Переваги тонування
Перейдемо до багатьох переваг тонування скла по пунктам:
- Автомобіль з тонованими вікнами нагрівається значно повільніше. Статистика дає дані в 60 % зниження нагрівання салону в спекотні дні, а також збереження тепла в зимову погоду;
- Найголовнішим плюсом є зупинення дії ультрафіолетового випромінювання із затримкою до 99% шкідливих променів. А це у свою чергу додатковий захист від можливого раку шкіри;
- При бічному зіткнені тонування утримує розбиті частини скла і захищає від порізів водія та пасажирів;
- Тоноване скло підвищує безпеку руху. Допомагає боротися з відблисками: від сонця або передніх фар зустрічного автомобіля;
- Забезпечення комфорту та захист особистого простору від зовнішнього світу, приховує вміст салону від сторонніх очей, потенційних крадіїв, адже не видно, що знаходиться в середині авто;
- Шкідливі сонячні промені можуть пошкодити внутрішню обшивку і пластик автомобіля, які під впливом прямих променів може потріскатися та вигоріти. Тонування не дає цьому статися.
Перед опцією тонування скла варто впевнитись в професійності сервісу, вибрати відтінок тонування для комфортного та безпечного руху й отримання задоволення від поїздок.