Догляд за територією навколо будинку є досить непростою справою. Облаштування садових доріжок, терас, відкритих веранд потребує ретельного вибору матеріалів. Найбільш практичним рішенням є купити терасну дошку: композитну чи з натуральної деревини.
Матеріали виготовлення: характеристики
У виробництві декінгу використовують такі матеріали як сосна, модрина, ясен, екзотичні породи деревини, ДПК.
Кожен з варіантів має власну сферу використання. Покриття, виготовлене з екзотичних порід деревини є варіантом для облаштування елітних об’єктів, де у пріоритеті не вартість матеріалів, а зовнішній вигляд та унікальність дизайну. Екзотична деревина має максимальну щільність, оригінальну фактуру та різноманітні відтінки. Єдиним недоліком є висока вартість.
- Сосна – бюджетний матеріал. Підходить для тих випадків, коли бюджет проєкту є обмеженим. Безумовно, сосна поступається у довговічності іншим, більш коштовним різновидам деревини. Такі технології, як термообробка чи імпрегнування, подовжують ресурс соснової дошки.
- Модрина – класика, практична та відносно недорога. Якщо регулярно оновлювати захисний шар, покриття можна використовувати на досить вологих об’єктах. При зволоженні модрина стає твердою, майже не змінює колір. Це ідеальна натуральна дошка для підлоги як на відкритій, так і на закритій терасі.
Декінг, виготовлений з обробленого особливим чином ясеня (термоясен), відрізняється гідрофобністю. Її можна використовувати на об’єктах з підвищеною вологістю. Матеріал не деформується під впливом вологи та температурних перепадів. Покриття є стійким до механічного зношування. При цьому, термоясен не потребує складного догляду. Матеріал є екологічно безпечним, оскільки у виробництві не використовують шкідливих хімічних речовин. Аналогічні властивості має деревина дуба.
ДПК (дерево-полімерний композит) на відміну від деревини, — штучний матеріал. Композитний матеріал довговічний, гідрофобний, стійкий до пошкодження комахами та шкідливими мікроорганізмами. Композитна терасна дошка – універсальне покриття, підходить для використання у приміщенні та на відкритому повітрі, не потребує складного догляду.
Чим ліпше експлуатаційні характеристики декінгу, тим вище вартість покриття. Якщо пріоритетним направленням є довговічність, то ліпшим варіантом є ДПК. Робочий ресурс композитного матеріалу складає близько 50 років. При цьому дошка зберігає всі експлуатаційні властивості та зовнішню привабливість. Важлива перевага ДПК ще й у тому, що покриття не підтримує горіння.
Якщо ви обрали продукцію за натуральної деревини, треба звернути увагу на правильність геометрії покриття. На лицьовій поверхні чи кромках не повинно бути заглиблень, чи хвилеподібних ліній.
Має значення й відтінок матеріалу, колір сосни та модрини світлий. За необхідністю, його можна пофарбувати у темніший відтінок. Але змінити колір темного покриття не вдасться. Колір слід обирати таким чином, щоб він гармонував з будівлями та ландшафтним дизайном.
Особливості обрання дошки з ДПК
Декінг з ДПК складається з деревинного борошна та полімерного наповнювача. Оптимальне співвідношення компонентів – 50/50%. Матеріал зберігає естетичний вигляд натуральної деревини та функціональність полімеру. У якості наповнювача використовують ПВХ, поліпропілен (ПП). Дошка з ПВХ є міцною, добре тримає форму. Покриття з поліпропіленом належить до середньої категорії якості. Воно досить міцне, не ковзає.