13 січня, 2025
Ми в соцмережах

Телевізори з вигнутими екранами: переваги та недоліки

  • 29 березня, 2023 13:21

Перехід на полімерні матриці, крім покращення фізичних характеристик телевізорів, дозволив виготовляти екрани з вигнутою поверхнею. 

Наразі такий формат активно просувають південнокорейські бренди Samsung та LG. Хоча в найбільших інтернет-магазинах України (наприклад, ctrs.com.ua) цей формат поки представлений слабо, очевидно, що найближчим часом ситуація зміниться.

Але чи варта ця технологія того, щоб переплачувати за її наявність на третину більше? Оцінити перспективність такої інвестиції допоможе наша стаття.

Про які переваги вигнутих екранів заявляють виробники?

Дійсно, якщо технологія активно просувається, в неї мають бути якісь беззаперечні переваги. Поговоримо про них.

Ефект максимального занурення в сюжет

Він дійсно існує: завдячуючи кривизні поверхні досягається так званий «кінотеатральний ефект». Справа в тому, що при перегляді контента на такому телевізорі, крім звичайного прямого зору, починає працювати периферійний.

Більші кути огляду

Особливо актуально це для LCD-телевізорів, у яких при перегляді з гострих кутів насиченість кольорів та контрастність помітно знижуються. Якщо поверхня вигнута, це означає, що на будь-яку ділянку екрана ви дивитесь під однаковим кутом.

Антиблікові характеристики

Маркетологи стверджують, що завдячуючи кривизні екрану він краще поглинає бокове світло, тобто менше блікує. Насправді можуть виникати ситуації, коли увігнута поверхня буде працювати як криве дзеркало, коли промені світла будуть концентруватись в тій точці, де знаходиться глядач.

Глибина зображення

З точки зору фізіології людський зір справді може сприймати картинку на увігнутому екрані як більш об’ємну, навіть без використання технології 3D. Але цей ефект настільки незначний, що більшістю глядачів не відчувається.

Статусність

Цей фактор також не можна скидати з рахунків: для значної частини користувачів володіння таким телевізором означає певні преференції по відношенню до їх статусу.

Недоліки

Технологія доволі нова, тому в неї немало й мінусів:

  • Головний з них – це геометричне спотворення картинки, коли по бокам зображення здається більш розтягнутим. Особливо це помітно у випадку з текстом та при відображенні прямих ліній.
  • Вартість. При інших однакових характеристиках такі телевізори коштують на 30% дорожче.
  • Проблеми з кріпленням на стіну. Вони є прямим наслідком кривизни поверхні, хоча зараз в продажу є спеціальні кронштейни для таких моделей телевізорів.

Як бачимо, переваг більше, ніж недоліків, та й щодо останніх ведеться активна робота по їх усуненню. Важливо розуміти, що телевізор з вигнутим екраном – це театр одного глядача у випадку його розташування у зоні комфортного перегляду.

Поділитись

Новини по темі: