13 січня, 2025
Ми в соцмережах

Страховка для отримання візи: чому її треба оформити

  • 21 березня, 2023 12:31

Після отримання Україною безвізового режиму для в’їзду до ЄС оформлення страховки туриста перестало бути обов’язковою вимогою. Проте при перетині кордону можуть просити показати документ, який підтверджує наявність чинного поліса. Крім того, для отримання довгострокового дозволу (наприклад, мультивізи) страхування необхідне. Якщо його немає, можуть відмовити навіть за умови наявності інших документів.

Якщо купувати пакетний тур у туристичній компанії до будь-якої країни, поліс завжди входить у вартість. Це обов’язковий момент, незалежно від напрямку подорожі. Коли людина збирається кудись самостійно, варто придбати страховку на термін поїздки. Це зумовлено особливостями медичного обслуговування в ЄС, зокрема високими цінами на послуги.

Навіщо туристу страховка

Навіть банальний виклик швидкої або консультація лікаря за кордоном можуть обійтися дуже дорого, якщо не подбати про це заздалегідь. Установи чи клініки іноді взагалі відмовляють у наданні послуг тому, хто не має чинного поліса. В інших випадках усі послуги надаються платно, їхня вартість набагато вища, ніж в Україні. Страховка для візи підтверджує, що людина вже подбала про власний захист від нещасних випадків.

Бували випадки, коли туриста, який намагався потрапити на територію ЄС із біометричним паспортом за безвізом без страхування, не пропускали. Тому варто придбати поліс заздалегідь, це можна зробити онлайн. Його вартість залежить від країни подорожі, а також від ризиків, які включені в перелік. Варто попередити страхову, якщо планується займатися екстремальними видами спорту.

Коли останнє не буде передбачено в документі, страхова має право відмовити у виплаті навіть у випадку травми. Тому краще відразу продумати всі можливі ризики, адже не можна гарантувати, що на морському узбережжі чи в горах вдасться вберегтися від травм. Зараз дозволяється показувати електронний поліс, він має таку ж саму силу, як і паперовий. Це зручно, адже немає потреби роздруковувати документ, достатньо завжди тримати його в смартфоні.

Яким вимогам має відповідати поліс

Якщо це страховка не лише для подорожі, а й для отримання візи, у ній має бути декілька пунктів:

  • мінімальна сума покриття становить 300 тисяч євро;
  • термін повинен бути не менший за дату запланованого перебування на території ЄС;
  • дія поширюється на всі держави, які є членами Шенгенської угоди;
  • передбачається виплата компенсації за надання невідкладної допомоги у разі травми, стаціонарне лікування чи транспортування тіла у свою країну у випадку смерті.

Для зручності можна додавати й інші ризики (наприклад, відшкодування вартості квитків на літак у разі скасування рейсу або компенсація за втрату багажу не з вини туриста).

Поділитись

Новини по темі: