В гонці за зуммерами усім просто не вгнатись. Це прогресивна течія, яка зносить усіх, хто не має більш-менш засвоєних скилів, та хоче увірватись в це русло попри все. Почуватись “як риба в воді” серед сучасного покоління навряд чи вийде у старших, але розуміння своїх дітей та популярного сленгу - це справа більш вдячна. Виглядати як slay та бути в тренді: що ще потрібно знати про нові слова, які можна почути з вуст підростаючого покоління.
Що ж хреститись від слова “флекс” та бігти до церкви ставити свічки через “крінж” точно не варто.
Сленг Tik-Tok
Соцмережі пришвидшують процес впровадження нових слів, а разом з цим і самовираження. Сленг був завжди - це як своєрідний кодовий шифр, який розуміє певна група зацікавлених осіб. Просування нових слів і понять за допомогою відео, музики й можливостей соцмереж - стали безупинним локомотивом, який важко зупинити чи наздогнати. Але можна підсісти на потрібну зупинку.
Відтак компліментарне словосполучення “гарно виглядаєш” звучало в різні роки по-різному:
- у 80-х сказали б “очманіти, яка гарна/ий”,
- у 90-х - “повний фурор”,
- в нульових - “ти агонь-бомба-ракета”,
- нині - “slay/слей”, “краш” тощо.
Муьтімова сучасності
Щодо значення нових слів, то в першу чергу тут потрібно дивитись по тенденціям та ситуації. Той же вище написаний термін "слей" (англ. "slay") у соцмережах має різні значення залежно від контексту.
Це неформальний компліментарний вид з основним значенням відносно чогось:
- вражаючого,
- надзвичайного,
- стильного,
- вдалого.
Порада від прокачаних батьків: якщо під фото вашої дитини підлітка в коментах буде “слей”, то можна привітати, що гени батьків дозволяють викликати захоплення зовнішністю вашого чада. Правда, потрібно все ж переглядати від кого ті коментарі.
Саме так, в першу чергу цим терміном підлітки позначають захоплення виглядом, одягом, макіяжем.
Цей принцип діє і якщо публікуєте своє фото й потрібен влучний та стислий підпис: не соромтесь себе назвати “слей”. Це підкреслить не лише те, що в темі, але й покаже образ стильним, цікавим, естетичним чи навіть спокусливим.
Так само цей термін може описувати іншу особу з фотографії або відео. Але не путайте інший термін “краш”.
На одній хвилі
Будучи бумером чи меленіалом, аби розуміти покоління зуммерів потрібно слідкувати за новими словами. Це стає цікавим процесом.
Кумедні слова “блуперси” та “панч” допоможе разом дивитись смішні невдалі відео-нарізки з приколами. POV / ПЛОВ стане зрозумілим, адже це узагальнення “уявіть собі” або відео від першої особи.
А на сам кінець, для підсилення ефекту можна зазначити «periodt» - це теж саме що dixi, якийм користувались оратори Дремнього Риму, в кінці стаивили це слово як знак вірності свого рішення й жодних дискусій.