11 січня, 2025
Ми в соцмережах

Швидкий кредит на картку: брати чи ні?

  • 24 жовтня, 2023 17:16

Попри доволі високу ціну, швидкі кредити на картку залишаються одним із найбажаніших кредитних продуктів не тільки в Україні, а по всьому світу. Деякі країни, такі як Великобританія, на законодавчому рівні обмежили відсотки з швидкими позиками. Цим шляхом рухається й Україна: у вересні 2023 року парламент ухвалив у першому читанні аналогічний законопроект.

Та поки вартість готівкових кредитів не регламентована жодним правовим актом, відтак, обираючи онлайн кредит https://unexbank.ua/kredit-na-kartku слід проявляти обережність та ретельно аналізувати не тільки умови кредитування, але й власну фінансову спроможність.

Банк чи не банк

Перше, що слід зрозуміти потенційному позичальнику – онлайн кредити готівкою на картку не можуть бути дешевими. Навіть в розвинених країнах ставки за такими позиками сягають сотні відсотків. Справа в тому, що для кредитора цей кредитний продукт є високоризиковим, оскільки певна кількість позичальників намагається уникнути повернення кредиту.

Звісно, банк міг би трохи ретельніше перевіряти платоспроможність клієнта й знизити власні ризики та ставку за кредитом. Але в такому разі зручність онлайн-оформлення за 10 хвилин, якої так прагнуть люди, була б неможливою. Виходить, що за зручність та простоту отримання кредиту доводиться платити більше.

Умови кредитування у банках зазвичай вигідніші за такі у мікрофінансових організаціях. Тут можна отримати меншу ставку за кредитом, більший строк та суму кредитування. Процедура оформлення при цьому майже не відрізнятиметься. Єдина різниця полягає у тому, що банк перерахує схвалений кредит не на будь-яку картку, а на власну. Якщо такої немає, випустить миттєву віртуальну. Це робиться настільки швидко, що позичальник навіть не помічає.

Розрахуйте фінансові сили

Орієнтуватися на ставку кредитування при отриманні кредиту онлайн, звісно, треба. Але скоріш за все сотня-інша відсотків річних ні про ще не скаже пересічному громадянину. Тому окрім ставки звертайте увагу на розмір щомісячного платежу. Розрахувати його можна у кредитному калькуляторі, який усі кредитори, згідно вимог Національного банку, мають розміщувати на власному сайті.

Важливо, щоб розмір платежу не перевищував 30-40% від щомісячного доходу позичальника. В іншому випадку зростає ймовірність, що несподівані життєві обставини не дадуть змоги вчасно внести регулярний платіж за кредитом. З усіма наслідками: від зіпсованої кредитної історії, що дуже важлива в сучасному світі, до судового рішення про примусове стягнення заборгованості.

Якщо сума щомісячного платежу завелика, варто спробувати змінити параметри кредитування в онлайн-калькуляторі. Збільшуючи строк кредитування та зменшуючи суму кредиту, підібрати таке співвідношення, що дасть комфортний розмір місячного платежу.

Оформлення онлайн

При онлайн оформленні усі правочини, зокрема підписання кредитного договору, відбуваються дистанційно. У смартфоні чи комп’ютері позичальника. Та не варто думати, що укладена таким чином угода є слабкішою за юридичною силою, ніж звичайний паперовий документ із мокрою печаткою. Українське законодавство вже доволі давно врегулювало електронний документообіг та прирівняло електронний підпис та печатку до звичайних. Відтак підписані у смартфоні договори з юридичної точки зору нічим не відрізняються від паперових.

Поділитись

Новини по темі: