Водії, які займаються міжнародними перевезеннями, точно знають, що таке водійська чіп-карта, адже самі нею користуються, оскільки це передбачено законом. У їх транспортному засобі встановлено тахограф, для якого й потрібна дана карта.
Чіп-карта водія – це документ, який зовні схожий на звичайну пластикову картку (як водійське посвідчення), але має спеціальний чіп, завдяки якому інформація записується і зчитується. Карту вставляють у цифровий тахограф (для цього є спеціальне місце) перед початком робочої зміни, щоб у подальшому кермувальник міг фіксувати періоди роботи й відпочинку, швидкість, з якою рухається транспортний засіб, тривалість зупинок і т.д.
Для тих, хто займається комерційними перевезеннями – пасажирськими чи вантажними, карта водія є обов’язковою, а отримувати її потрібно лише особисто, оскільки це індивідуальний документ, яким ніхто інший, крім власника, користуватись не може.
Що варто знати про чіп-карту?
Якщо водій працює на транспортну компанію і займається перевезеннями, у його автомобілі буде тахограф, який записуватиме дані про швидкість пресування, коли і на скільки хвилин зупинявся, яким маршрутом рухався.
Така інформація знадобиться власнику компанії, щоб контролювати роботу водія і переконатись, що він не порушував правил дорожнього руху і дотримувався тих меж, які встановлено законом щодо робочих годин і періодів відпочинку.
Усі ці дані фіксуватимуться на карті водія, а потім зчитуватимуться і перевірятимуться. Крім того, на самому документі є персональна інформація про власника, його підпис і фото з одного боку, а чіп – з іншого.
Якщо ви збираєтесь отримувати чіп-карту, варто знати, що:
- строк дії картки – 5 років;
- оформлення документу – платна послуга, тому її вартість потрібно уточнювати;
- термін отримання – протягом 20 робочих днів з дати подачі заяви;
- якщо карту пошкоджено або втрачено, її можна поновити за тією ж процедурою, що й для первинного оформлення.
Для того, щоб оформити картку водія, необхідно подати заяву (заповнити форму) і документи, до переліку яких входять:
- копія паспорта громадянина України;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія водійського посвідчення, де вказана категорія не нижче С;
- фото заявника розміром 3,5х4,5 см (фон має бути білим).
Коли термін дії картки закінчується, її потрібно продовжувати – процедура та ж сама, але до пакету документів додається ще й стара чіп-карта, оскільки у одного власника не може бути одночасно два таких документи.
Куди звертатись?
Якщо вам потрібно отримати чіп-карту водія, швидко та грамотно оформити документи і зекономити час вам допоможе компанія Світахо, яка працює в Україні з 2005 року.
Фірма надає послуги з установки, ремонту та обслуговування тахографів різних моделей, автомобільних радіостанцій, рацій, а також забезпечує сервіс на виїзді.
За консультаціями та послугами звертайтесь онлайн (через сайт) або по телефону – менеджери оперативно дадуть відповіді на ваші запитання.