Тим, хто прагне фінансової незалежності та стабільності, важливо вміти не лише заробляти гроші, а й раціонально ними розпоряджатися. Це означає не витрачати зайвого та примножувати заощаджене. Якщо з першим твердженням все зрозуміло, то щодо другого можуть виникати сумніви. Як збільшити свої заощадження або хоча б не втратити їх через інфляцію чи курсову різницю? У якій валюті зберігати гроші та де саме? Розбираємося з актуальними питаннями разом.
Обираємо валюту
Відкрити депозитний рахунок у банку можна у гривні, євро або доларах США. У кожної валюти є свої переваги та ризики. Рахунок у гривні має найпривабливішу відсоткову ставку, проте депозит в іноземній валюті зазвичай стабільніший.
Якщо ви ще лише плануєте покласти кошти на депозит, в пригоді стане курс валют на сьогодні. Завдяки простій та зрозумілій інфографіці легко простежити різницю між різними валютами, оцінити тенденції валютних коливань та стабільність національної гривні.
Варто звернути увагу, що курс валют, рекомендований НБУ та на міжбанку, зазвичай відрізняється. Саме тому важливо, обираючи валюту для зберігання коштів, також порівняти пропозиції в різних банках.
Ощадбанк варіює значення валютних курсів за регіональною ознакою. Щоб дізнатися актуальні співвідношення, потрібно перейти на сторінку послуги на сайті банку та у списку знайти значення для області, що цікавить. За допомогою онлайн-калькулятора можна одразу підрахувати потрібну суму в іноземній валюті та спланувати свої подальші дії.
Зберігати заощадження вдома також варто у найбільш стабільній валюті. Спостереження за курсом валют дозволить вибрати грошову одиницю, з якою не доведеться хвилюватися через постійні відчутні коливання.
Заощадження в іноземній валюті: коли це доречно?
На перший погляд, найкраще відкладати гроші у гривні. Суму завжди легко порахувати, а в разі необхідності кошти можна відразу використати. Проте є випадки, коли збирати гроші у доларах, євро або іншій грошовій одиниці доречніше, а саме:
- заощадження на придбання нерухомості чи автомобіля — загальноприйнято встановлювати ціни та розраховуватися за квартири, будинки та авто у доларах. Це пояснюється вищою стабільністю цієї валюти, порівняно з національною;
- заощадження на навчання за кордоном — якщо сплачувати вартість семестрового навчання доведеться у євро чи злотих, то варто одразу збирати потрібну суму саме у валюті країни отримувача платежу;
- заощадження на подорож — плануючи поїздку за кордон, збирайте на неї кошти у валюті країни, до якої прямуєте. Це вбереже від перевитрат грошей та часу на обмінних операціях.
Щоб моніторити курс валют, не обов’язково йти до банку чи відстежувати пропозиції на табло обмінних пунктів. За допомогою зручного мобільного додатку від Ощадбанк це можна робити у будь-який час у власному смартфоні. Завдяки цьому можна вчасно зорієнтуватися та здійснити вигідні валютні операції за найкращим курсом.