Першим етапом відкриття бізнесу є реєстрація компанії. Реєстрація фірми на території України досить проста, чого не скажеш про зарубіжні країни. Щоб легалізувати свій закордонний бізнес та заощадити на податках, потрібно знати мову, законодавство країни, податкові схеми та особливість економіки. Усі ці пункти викликають складність у підприємців, тому можна скористатися послугами юриста з міжнародного права.
Юридична компанія Azola має досвід у відкритті легального бізнесу в різних країнах, допомагає у реєстрації компанії та супроводжує відкриття мерчант-рахунку лише у перевірених банках. Фахівці компанії насамперед аналізують бізнес для подальшого підбору системи оподаткування та юрисдикції. Потім створюють бізнес-план, враховуючи побажання клієнта з географічного розташування, і повідомляють всю інформацію про країну та її закони.
Що потрібно для реєстрації бізнесу
Відкрити компанію за кордоном – процес не легкий. Кожна країна має свої особливості, специфіку, але практично всі включають такі процедури:
- Збирання особистих документів, професійного профайлу, зазначення джерела доходу.
- Заповнення онлайн-заявки та резервування назви майбутньої компанії з подальшим схваленням державного реєстратора.
- Надання пакету з усіма документами до державних органів.
- Відкриття банківського рахунку.
- Відкриття офісу компанії відповідно до вимог сабстенсу (юридична та фізична присутність).
- Отримання номера VAT для країн ЄС.
- У разі потреби – отримання сертифіката податкового резидента.
Термін реєстрації в кожній країні відрізняється за часом, на що можуть впливати деякі додаткові фактори, наприклад, потреба у додаткових документах.
У яких країнах вигідніше організувати фірму
У деяких країнах, таких як Шотландія, Чехія, Швейцарія, надають оподаткування за зниженими та пільговими ставками. Перевагою Сейшельських островів та Беліза є відсутність оподаткування під час ведення бізнесу за межами країни реєстрації. Англія – одне з вигідних рішень для міжнародної торгівлі, що дозволяє отримати VAT та EORI-номери. В азіатських країнах (Гонконг, Сінгапур, ОАЕ) бізнесменам, які ведуть діяльність за межами країни, надаються податкові пільги та зберігається конфіденційність.