19 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Шовні матеріали в стоматології: порівняння традиційних та саморозчинних швів

Шовні матеріали в стоматології: порівняння традиційних та саморозчинних швів

  • 21 лютого, 2024 17:25

Накладання швів – це невід’ємна частина багатьох стоматологічних процедур. Одна з найбільш обговорюваних тем у цій області – це доцільність накладання нерезорбуючих (класичних) або резорбуючих (саморозчинних) ниток.

Ця сфера постійно розвивається, тому сьогодні кожна клініка може придбати потрібний шовний матеріал на сайті компанії Biogentech – одного з найбільших інтернет-магазинів стоматологічних товарів в Україні.

Традиційні шовні матеріали: короткий огляд

Шовні матеріали з нейлону, супраміду або резопрену, корефлону відомі своєю надійністю та міцністю. Вони використовуються у стоматології протягом багатьох десятиліть і залишаються популярними серед лікарів завдяки своїм властивостям:

  • забезпечують стійкість шовної лінії протягом тривалого часу;
  • існує багато варіантів типу голки, довжини, діаметру, що дозволяє обирати матеріал для конкретної процедури та потреб пацієнта; 
  • гнучка структура такої нитки дає можливість легко регулювати та формувати шов, а також швидко видаляти матеріал після лікування.

Зазвичай нерезорбуючі матеріали використовуються у випадках, коли важливо уникнути розриву швів протягом всього періоду загоєння, який може тривати від 1 тижня до декількох місяців.

У яких випадках актуальні саморозчинні шовні матеріали?
 

При нескладному видаленні зубів, коли не потрібно зшивати великі обсяги тканини, ефективним варіантом стають резорбуючі нитки. Їхня головна відмінність полягає в тому, що матеріал повністю розчиняється у ротовій порожнині та не потребує спеціальних маніпуляцій для видалення.

Часто такі нитки використовуються у дитячій стоматології. Маленькі пацієнти не розуміють важливості процедури, тому можуть боятись лікаря або стресувати від незнайомої атмосфери. Ще одна категорія – це люди з обмеженим доступом до стоматолога.

Саморозчинний шовний матеріал – це практичний і зручний вибір у випадках, коли видалення швів може бути незручним або важким для пацієнта. Резорбуючі нитки забезпечують достатню міцність під час загоєння, а потім безпечно розчиняються.

Обрати потрібний варіант вам допоможуть консультанти магазину Biogentech.

 

Поділитись

Новини по темі: