Самоскиди найчастіше використовуються для перевезення сипких матеріалів, таких як пшениця, зерно. Кожен напівпричіп обладнаний керованим механізмом з платформою, що перекидається, конструкція і принцип дії якого різняться в залежності від моделі і мети використання самоскида. Напівпричепи-самоскиди забезпечують високу мобільність, адже тягач можна використовувати для перевезення різних видів вантажів.
Напівпричепи-самоскиди діляться за способом розвантаження з використанням різних типів механізмів перекидання платформи. Їх основні види:
- класичний механізм заднього розвантаження – своєю популярністю він завдячує простій конструкції та меншій власній вазі напівпричепа більшого об'єму;
- механізм бічного розвантаження - що дозволяє доставляти товари до приміщень з обмеженою висотою, наприклад, до кімнат. Також часто зустрічається у сільському господарстві.
Напівпричепи самоскиди - переваги, розміри, маркування
Великою перевагою самоскидів є їхня універсальність, а також можливість підібрати потрібну модель під свої потреби. Серед безлічі моделей є як менші місткістю 28 м3, так і більші місткістю до 45 м3.
Крім універсальних напівпричепів, представлених на ринку, існує безліч конструкцій, пристосованих для роботи в особливих умовах та перевезення специфічних матеріалів. Одним із найпоширеніших видів є агросамоскиди, пристосовані для роботи в полі та перевезення зерна. Також часто можна зустріти самоскиди, профільовані для перевезення деревини.
Перед початком перевезення вантажів переконайтеся, що на напівпричіп нанесено відповідне маркування. Якщо вантаж виступає на понад 1,5 м над контуром транспортного засобу.
Алюмінієві напівпричепи-самоскиди
Найменші алюмінієві самоскильні напівпричепи https://kobzarenko.com.ua/ua/produkciya/zernovozy-alyuminiyevi місткістю від 24 до 34 м3 та довжиною вантажної поверхні 7,2 або 8,2 м використовуються для перевезення сипучого вантажу. Транспортні засоби середнім об'ємом від 30 до 45 м3 та довжиною вантажної поверхні 8,2 або 9,6 м використовуються для перевезення сільськогосподарської продукції, гноївки і т. д. Самоскиди з найбільшою місткістю від 45 до 60 м3 та довжиною 9,6 або 10, 5 м використовуються в основному для перевезення сільськогосподарські культури, торф, зола, тріска та паливні продукти.
В автомобілях виробник пропонує кілька варіантів задньої стінки самоскида: люк, вбудований всередину з асфальтоукладачем, або люк, вбудований зовні. Для автомобілів великого об'єму можна замовити двостулкові двері з ущільнювачем, що відкривається убік або у вигляді люка.