28 грудня, 2024
Ми в соцмережах

Секрети ідеального букета: як правильно поєднувати квіти

  • 28 жовтня, 2024 19:13

Створення вишуканих квіткових композицій – це справжнє мистецтво. Для того, щоб букет був гармонійним, прекрасним і довго милував око свіжістю, потрібно не лише  замовити квіти, а й правильно поєднати їх між собою. У флористів є безліч таємниць, що допомагають створювати неперевершені композиції, і ось деякі з них.

Не всі рослини люблять сусідство

Деякі квіти краще використовувати для створення монобукетів. Це нарциси, конвалії, резеда. Також з обережністю слід додавати до композицій з кількох видів рослин орхідеї, лілії, гвоздики. Сусідство з іншими рослинами може зменшити тривалість життя такого букету. Справа у тому, що стебла цих рослин виділяють густий сік, що не дає воді всотуватися квітами.

Розмір має значення

Для створення цікавих об’ємних композицій флористи використовують рослини різної висоти. Так, квіти на довгих стеблах, з пишними квітками – лілії, деякі види троянд, півонії, альстромерії, іриси, гербери – стануть основним акцентом майбутнього букету. Гвоздики, ромашки, незабудки, дрібні айстри або кущові троянди доповнять композицію, додають їй об'ємності і легкості.

Акцент на колір

Для вишуканого, лаконічного букету використовуйте квіти однієї кольорової гами, близьких відтінків. Такі композиції мають гармонійний, стильний вигляд. Початківцям поєднати близькі за відтінками рослини легше, адже це не вимагає знань з колористики.

Пістряві, строкаті букети з квітів різного кольору мають яскравий, ефектний вигляд. Щоб створити таку композицію, використовуйте колірне коло. Поєднуйте у букеті квіти відтінків, що розташовані у колі один навпроти одного: наприклад, оранжевий і блакитний, фіолетовий і жовтий.

Не лише квіти

Довершена композиція – це вдале поєднання рослин. Мова не лише про квітучі на кшталт троянд, а й про зелень: тую, евкаліпт, аспарагус, плющ. Такі рслини зроблять композицію більш об’ємною, підкреслять відтінок квітів, стануть завершальним акцентом.

Ароматна феєрія

Важливу роль у створенні гармонійної композиції відіграє не лише зовнішній вигляд рослин, а й їх запах. Наприклад, сильний аромат лілій не дозволить розкритися ніжним ноткам троянд чи півоній.

Не варто поєднувати в одному букеті кілька рослин із яскравими запахами, адже вони можуть дисонувати між собою. Якщо ж ви використовуєте для композиції квіти без аромату, додайте, наприклад, гілочку лаванди. Так ваш букет матиме не лише довершений вигляд, а й вишуканий аромат.

Поділитись

Новини по темі: