12 січня, 2025
Ми в соцмережах

Секрет у відкритості: як автоматичні двері стали популярними

  • 15 червня, 2023 10:29

Переступаючи поріг супермаркету, гіпермаркету або офісного приміщення нас щоразу зустрічають відкриті двері. І це не просто про зручність, як до прикладу прохід з дитячим візочком, або ж для тих, в кого заняті руки. Ця “відкрита” зустріч про рух сучасних технологій, який без сумніву настільки легко увірвався в наше життя, що ми й не помічаємо, що за унікальні речі навколо. Серед таких технологій автоматичні двері, які мають не лише цікаву історію, але й стали в нашому житті універсальним рішенням людних приміщень.

Рутина історії автоматичних дверей

Автоматичні двері на сьогодні - це найзручніше, сучасне, стильне та концептуальне рішення вхідної групи. Їх можна зустріти майже у всіх багатолюдних приміщеннях і будівлях:

  • торгові центри, 
  • супермаркети, 
  • бізнес-центри та офіси, 
  • вокзали та аеропорти, 
  • навчальні заклади,
  • державні фіси, ЦНАП тощо.

Перші згадки

Але кілька століть назад люди навіть не мріяли про автоматичні двері. Проте історія дверей починається з часів зародження людства: вхід в печеру закривав камінь чи шкіра тварини. Так, це мало нагадує двері, але виконувало функцію входу, але сама суть простежується. 

Прародичами сучасної конструкції називають роздвижні двері з Стародавнього Єгипту. Також розробку перших в історії систем автоматичних дверних конструкцій приписують Герону Олександрійському. Згідно з історичними даними така модель була спроектована аж в 1 ст нашої ери. Її функція була дещо моторошною - двері відкривалися за рахунок системи врівноважених парових ваг, коли жерці проводили спалення на вівтарі.

Від древнього світу в потік сучасності

А ось сучасні автоматичні вигадали в Древньому Китаї, де для виготовлення використовували всього лиш дерев’яна рама, рисовий папір та воск, яким натиралась відкривна конструкція. Цей тип дверей дійшов в поліпшеній варіацій й до сьогодні.

Він має неабияку популярність адже:

  • по-перше це економія внутрішнього та зовнішнього простору,
  • по-друге, що немало важливо - це завдяки автоматичній роботі зменшується втрата тепла і відповідно витрати на опалення приміщення відповідно будуть меншими.

 

Теги:
Поділитись

Новини по темі: