12 січня, 2025
Ми в соцмережах

Роз’єми кабельні силові: у чому ж їх сила

  • 19 липня, 2023 12:07

З появою та розвитком змінного струму та різноманіття електричних приладів сталась трансформація не просто необхідного доповнення, а обов'язкового функціонального елементу - розетки. Адже, навіть маючи безліч гаджетів електричних та струм, без роз’єму з контактами під напругою точно не вдасться підключитись. Їх є багато видів, типів та класифікацій, підібрати лише якісні роз’єми кабельні https://nva.in.ua/ru/elektrooborudovanie/razemy-kabelnye-silovye/ можна легко та зручно.

Сфери застосування

Популярність та попит на силові кабельні роз’єми - вилки та розетки переносні, далеко затребувана не лише в господарстві, хатній рутині ремонтів, але й на виробництві та в промисловості. Електричне обладнання підключають до джерела змінного струму у будинках та на інших об’єктах. 

Електричні штекери та розетки відрізняються один від одного:

  •  номіналом напруги та струму, 
  • формою, розміром та типом роз'єму. 
  • У всьому світі використовуються різні стандартні системи вилок і розеток.

А от історія доступності й самої назви також цікаві та варті уваги.

Цікаві факти

Уявіть, що більше ніж 140 років тому назад вилки та розетки для портативних приладів стали доступними назагал, замінивши підключення до світлових розеток настінними розетками. 

Етимологія назви теж цікава - електричний роз’єм отримав назву розетка за аналогією з круглим елементом декору, що кріпиться на стіні або стелі. Сам же декор отримав назву від французького слова rosette - «трояндочка».

А ось назва штепсельні розетки - це вже з німецької Stöpsel — «корок, затичка».

Надалі розеткою стали називати будь-які аналогічні пристрої, навіть не електричні.

Головна функція прототипів, які й застосовуються до сьогодні, це зручність. А ще першочерговий захист від електричних травм.

Наразі у світі існує понад два десятки типів загального користування. Звісно, застарілі архаїчні моделі можна зустріти в старих будівлях. Але існує ряд технічних стандартів, що діє лише в певних регіонах, країнах ч континентах. Для мандрівників та споживачів імпортних електротоварів - це правило не діє, адже існують різні конфігурації перехідників для зручності.

Так звані мультистандартні розетки створенні для застосування кількох типів вилок. Адже слід пам’ятати, що різні “кулібінські” адаптери не можуть бути безпечними.

Параметри, типи, види

Параметри, за якими відбувається поділ на типи й види включають всі вхідні електричного струму з формул фізики:

  • напруга,
  • сила електроструму,
  • опір,
  • тиск,
  • діапазон частот,
  • електрична міцність.

Наступними чинниками, котрі впливають на різноманіття видів це сфери використання, тип монтажу, підключення, габарити, умови експлуатації (клімат, механіка, зовнішні та внутрішні роботи), кількість сполучно-роз’єднувальних циклів тощо.

Силові роз’єми, вилки та гнізда 

З поміж усіх видів вирізняються переносні конструкції. Вони відрізняються в першу чергу дизайном, потужністю та безпосередньою зручністю.

Ці конструкції застосовуються в багатьох сферах та мають постійно попит.

Поділитись

Новини по темі: