Спеціальна служба безпеки нейтралізувала потужну агентурну мережу військової контррозвідки ФСБ, яка діяла в Україні. У результаті складної операції, яка включала кілька етапів, було затримано п'ятьох зрадників, які брали участь у цій ворожій групі.
Серед затриманих виявилися колишні працівники Головного управління розвідки Міністерства оборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також один співробітник регіонального управління СБУ.
Ці особи підтримували зв'язок з одним і тим же куратором з ФСБ, який наразі перебуває на тимчасово окупованому Криму.
Метою агентурної мережі було передавати розвіддані про Збройні Сили та стратегічно важливі енергетичні об'єкти України російським загарбникам.
За результатами розслідування, колишній працівник зовнішньої розвідки був завербований ФСБ ще до початку повномасштабного вторгнення, під час його служби.
Відтоді він збирав інформацію про розташування українських військових, а після 24 лютого 2022 року – про маршрути постачання зброї в Україну.
Російський агент також передавав ФСБ секретну інформацію про особливості функціонування та системи безпеки Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.
Щоб забезпечити максимальну конспірацію, колишній розвідник не використовував телефон для передачі інформації. Він передавав розвіддані через посередника, який виїжджав за кордон як волонтер і особисто звітував резиденту ФСБ.
Особливо цінну інформацію колишній розвідник передавав на флешці через контрабандистів з прикордонних районів України.
Ще один російський агент, колишній працівник Головного управління розвідки, передавав особисті дані українських військових росіянам.
Інший учасник, співробітник СБУ, здійснював розвідку для окупантів, збираючи інформацію про розташування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень поблизу берегів Одещини, координати місць розташування реактивних систем залпового вогню у Харкові.
За даними слідства, ФСБ вербувала членів цієї групи, часто використовуючи погрози щодо життя їхніх сімей. Крім того, за кожне виконане завдання зрадники отримували фінансову винагороду від Російської Федерації.
П'ять учасників російської агентурної мережі вже отримали повідомлення від слідчих Служби безпеки про підозру у державній зраді за статтею 111 Кримінального кодексу України. З ними вже прийнято рішення про застосування запобіжних заходів у формі тримання під вартою.