Як самостійно відремонтувати кавомашину? Якщо ви хочете навчитися власноруч ремонтувати подібні прилади, то ви за правильною адресою! Кожний поціновувач кавових напоїв та справжній кавоман, з часом приходить до висновку, що без якісної кавоварки ну ніяк не обійтись. Адже сучасні прилади здатні одразу перемолоти кавове зерно та приготувати відмінній міцний еспресо, або ніжний капучино з вершковою пінкою, і це все, всього за декілька хвилин! Деякі прилади, як от капсульні кавомашини, взагалі не потребують зайвих дій, адже у маленькому стаканчику вже мелене та обсмажене зернятко, його потрібно просто завантажити у відповідний відсік та почекати близько хвилини. Все це показує, що приготувати смачний напій, наче з кав'ярні, можливо й у домашніх умовах.
Та все ж, кавомашина, як й інші види техніки, на жаль, ламається. Звичайно, що зробити ремонт кавових машин в сервісі це найкращий варіант, адже спеціалісти та фахівці знають свою роботу ідеально та здатні полагодити навіть найскладніші поломки. Та бувають випадки, коли з несправністю техніки можна впоратись самостійно, при цьому ніяким чином не погіршивши ситуація, а навіть навпаки. Тому, в цій статті ми розкажемо про найпоширеніші види поломок, їх причини та методи їх рішення. Поради будуть корисні та універсальні майже кожному власникові кавомашини, незалежно від конкретної моделі апарату.
Підготовка до роботи
Перш ніж ви почнете лагодити техніку, підготуйте відповідний інструмент, аби не відриватися під час процесу від роботи. Пропонуємо взяти такий стандартний вид набору:
- Плоскогубці, кусачки.
- Викрутки. Краще відразу користуватись спеціальним набором для дрібної побутової техніки.
- Також знадобиться тестер, або мультиметр.
- Малярний пензлик, або стара зубна щітка та ганчірочка.
- Змазка чи мастило.
Щодо змазки, то потрібно користуватися спеціальною, для роботи з харчовими продуктами, не варто використовувати для автомобіля чи інші види, адже можна нашкодити та зламати апарат. Якщо немає відповідної за розміром викрутки, то не варто ковиряти, ламати чи відпилювати деталі, краще звернутися в сервісний центр. Також обов'язково користуйтесь інформацією поданою в інструкції для конкретного приладу, якщо її немає в наявності, то пошукайте в інтернеті.
Причини поломки та методи їх усунення
Користуючись правильним та якісним інструментом, ви можете усунути такі розповсюджені проблеми:
Протікання води
Найчастіша проблема, яку активно обговорюють на форумах. Насправді нічого складного, адже проблема пов'язана із засміченням кавових мас та кавового жиру. Потрібно вийняти ущільнювальне кільце, гарно його промити проточною водою та прочистити місце де воно знаходиться. Якщо ж ви помітили пошкодження чи тріщини, то в такому випадку. краще змінити деталь на нову.
Нестандартний свист чи шипіння з ріжка, під час приготування напоїв
Це доволі часта проблема, особливо, у кавоварках, що готують вже тільки мелену каву. Проблема може бути у двох випадках:
- Засмітився фільтр. У не прочищеному фільтрі з'являється надмірний тиск, завдяки якому, кава починає рухатись швидше ніж потрібно, звідси й нестандартний свист чи дивне шипіння. Вирішити несправність не важко, потрібно прочистити фільтр жорсткою щіточкою, а отвори – зубочисткою, та сміливо заварювати смачну каву.
- В іншому випадку проблема може бути пов'язана з помпою. Через тривале та активне використання, вона може просто фізично зноситися, тому її потрібно вийняти. Зробити це потрібно в кілька кроків: відключити апарат від електромережі, зняти всі бункери та обережно розібрати корпус. Далі, розкрутивши два гвинти та від'єднавши від шланга, вийняти неробочу деталь та замінити на нову.
Кавоварка взагалі не включається
Для початку огляньте провід та всю систему електро ланцюга, чи присутні якісь дефекти, заломи чи пошкодження. Далі перевірте безпосередньо саму розетку, за допомогою тестеру або ж під'єднавши інший прилад. Якщо все добре, то скоріше за все спрацювала система захисту. Якщо ні, то радимо перевірити первинну обмотку силового трансформатора та взагалі блок електрики, адже через непередбачуваний стрибок напруги, вони могли перегоріти. В такій ситуації, ремонт, це повна заміна трансформатора. Можливо, причиною може стати кнопка увімкнення, яку потрібно “поклацати” декілька разів та з'ясувати чи це не причина.
Апарат показує, що води у відсіку немає, хоча вона там є
Ця проблема пов'язана з поплавцем. Спробуйте таку систему: залийте воду у резервуар, якщо поплавець не спливає, то в середину нього потрапила вода. Потрібно придбати новий та замінити. Бувають випадки коли самостійно одну деталь, тобто поплавець, на жаль, неможливо замінити, тобто потрібно міняти весь контейнер заразом. Тут можемо порадити деякий лайфхак, аби відновити роботу старого. Обережно вийміть поплавок та спробуйте просушити, а тоді знов встановити на місце. У деяких випадках це працює, а в деяких доведеться все ж придбати нові деталі.
Напій йде тільки з одного носика
Причин може бути декілька:
- Несправна помпа, допоможе її заміна на нову.
- Техніка стоїть нерівно. Спробуйте знайти рівне місце та проблема вирішиться.
- Забитий диспенсер. Потрібно гарно промити, або замінити на новий.
Ми навели приклади найпоширеніших проблем з кавовими апаратами та їх рішення, тому впевнені, що вони допоможуть вам смакувати улюбленою кавою кожного дня, хоч би що сталось.