13 січня, 2025
Ми в соцмережах

Радіо, яке змінило наше життя

  • 23 січня, 2023 11:13

Щоразу, коли ми  їдемо в маршрутці чи таксі, вже за звичкою дістаєм навушники і телефон, аби прослухати ранкову порцію новин, музики з улюбленої станції. Це виконується на автоматичних рефлексах, так само як звичка вранці пити каву. 

А замислювались, як саме радіо онлайн стало антистресом та мотиватором, замінивши звичний радіоприймач, який висів у кожному будинку.

Радіо-стрибок

Кінець 19 століття був прогресивно багатим і подарував одне з найбільших відкриттів для отримання оперативної інформації - радіо. 

Головні моменти:

  • Спочатку “крапки та тире Морзе” були замість тисячі музичних чартів. А звичка збиратись біля стовпових гучномовців - була явищем настільки масовим і поширеним як в містах, так і селах. Люди початку 20 століття навіть і не уявляли наскільки ще модернізується чудо пристрій, який згодом поміститься в руці й транслювати мільйони пісень 24/7.

Якби ми потрапили в минуле і розповіли про всі девайси, то нас точно б помістили б в будинок душевнохворих. Але радіо-стрибок попри всю модернізацію гаджетів за основу має незмінну архаїчну модель - транслювання та передача аудіоінформації радіохвилями.

  • Цей прилад, запатентований Теслою та Марконі, поширювався світом неймовірно швидко. Для розуміння, між появою ВВС і Українського радіо  різниця була менш як два роки. 

Українське радіо є першим українським радіомовником, що працює безперервно з 1924 року, і стало одним із перших в Європі. 

  • Звісно ж, люди 90-х пам'ятають дідусеве радіо, яке щодня будило о 6 ранку ”Ще не вмерла Україна”. А ще можна було тоді насолоджуватись радіо-п’єсами, читанням класики та музики. Воно було основним та оперативним джерелом новин, таких як проголошення Незалежності чи затвердження Гімну, той що будив о 6 ранку.

Ті “радіо-цеглинки” нині стали раритетом та перейшли з функцій “неодмінного атрибуту будинку” в музейну цінність.

  • Телефони з радіо - стали новим кроком та звичкою слухати, добираючись до роботи чи навчання.

Звичка перемикати радіоприймач пропала

Попри все радіо залишається засобом комунікації з найширшою аудиторією у світі. Воно є загальновизнаним засобом зв'язку, що має великі можливості та, водночас, не потребує великих витрат. 

Психологи називають явище звички до прослуховування радіо - як фонове переключення уваги з повсякденних турбот, відзначаючи при цьому терапевтичне зцілення внутрішніх переживань. Також учені приписують  антистерсові властивості. 

Музика, або цікаві підкасти чи корисна інформація зранку також збадьорює й мотивує до більшої продуктивності в роботі чи навчанні.

Радіо-онлайн має ряд переваг:

  • доступно і завжди під рукою в телефоні;
  • зібрано різноманітні станції, які не треба довго листати чи задавати частоту;
  • зібрано різні жанри на будь-який смак;
  • легко у користуванні;
  • безкоштовно й в чудовій якості.

Головне, не відмовляйте собі в щоденній порції заряду приємних емоцій, бо вони на вагу золота в інформаційному потоці. Будьте в ресурсі, слухайте радіо-онлайн, робіть собі корисні звички, мотивуйтесь.

Теги:
Поділитись

Новини по темі: