17 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Проблеми із шлунком – не вирок. Головне правильне лікування

  • 5 червня, 2024 10:21

 Функціональні розлади шлунка - це ряд патологій, які пов'язані з порушенням моторики і секреторної функції шлунка без істотних змін в структурі слизової оболонки.

     Тривожний розлад шлунково-кишкового тракту супроводжується хронічними і затяжними симптомами, що призводять до зниження якості життя людини. При цьому при обстеженні у пацієнта не виявляється ніяких ознак органічних патологій. Для постановки діагнозу необхідна наявність симптомів не менше півроку з їх активними проявами протягом 3 місяців. Також слід пам'ятати, що симптоми  можуть накладатися при наявності інших захворювань, не пов'язаних з шлунково-кишковим трактом. Для більш точного діагнозу слід звернутися до спеціалістів. Але для усунення болю, здуття та спазмів – можна пропити ліки, такі як наприклад – метеоспазміл https://meteospasmyl.ua/. Пам’ятайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Показання

  • функціональні розлади шлунково-кишкового тракту, що виявляються болями в животі, підвищеним газоутворенням, відрижкою, нудотою, запорами, діареєю або їх чергуванням;
  • підготовка до рентгенографії, УЗД або інструментального обстеження органів черевної порожнини.

Протипоказання

  • дитячий вік до 14 років;
  • індивідуальна непереносимість альверину цитрату та інших компонентів препарату.

     Перша стадія функціонального розладу травлення - це нейрогенна реакція, яка носить короткочасний характер. Вона швидко проходить або переходить на другу стадію - астенізацію, яка в 90% випадків супроводжується пригніченням. Ця стадія вважається оборотною. Але при відсутності грамотного лікування формується третя стадія - невроз перетворюється в стійке захворювання. Одужання ще можливо, в рідкісних ситуаціях без лікування, але найчастіше спостерігається прогресування астенізації і початок невротизму хворого.

    Одним з ускладнень вегетативного розладу шлунково-кишкового тракту є погіршення пам'яті та уваги, адже хворий не отримує необхідної кількості корисних елементів і вітамінів. При постійній блювоті підвищується ймовірність розвитку синдрому Меллорі-Вейса.

  Самостійно лікувати патологію не рекомендується, адже без спеціальних знань і  навичок можна легко погіршити ситуацію. Звертатися до лікаря потрібно відразу після появи тривожних ознак. Відвідати варто як гастроентеролога, так і психотерапевта. Тільки спільна робота цих фахівців може усунути клінічну картину захворювання і вилікувати його.

Поділитись

Новини по темі: