13 січня, 2025
Ми в соцмережах

Принцип дії осцилографа

  • 22 березня, 2023 11:30

Для правильної роботи різноманітних електричних пристроїв використовують спеціальні вимірювальні прилади. Одним з них є осцилограф, який дає змогу спостерігати за електричними сигналами та за їхньою динамікою вносити корективи у роботу пристроїв.

Для чого використовується осцилограф

Перші різновиди осцилографів були аналоговими. Сучасні пристрої складаються з променевої трубки, блока живлення, спеціального каналу вертикального та горизонтального відхилення та для модуляції променя, пристрою запуску розгортки та синхронізації. На невеликому екрані відображається амплітуда коливань, які можна регулювати за допомогою регуляторів. Принцип дії приладу полягає у форматуванні електричного сигналу, який проходить крізь трубку. Для більш чіткої картинки його можуть додатково підсилювати. 

Вимірювання струму осцилографом можна порівняти з роботою звичайного вольтметра, однак останній не дає зображення на моніторі, яке допомагає більше вивчити поведінку електричних вузлів й відкоригувати їх. Малюнок синусоїди можна збільшувати, міняти амплітуду. Він демонструється у реальному часі.

Розрізняють аналогові та цифрові різновиди. Цифровий оснащений власною пам’яттю, яка дозволяє зберігати результати вимірювань. У продажу можна також знайти змішані конструкції та віртуальні, де зображення формується на дисплеї телевізора чи смартфона або планшета. Великий вибір сучасної електротехніки представлено на сайті магазину RadioShop. Тут можна купити необхідний товар за помірною ціною.

За способами вимірювання розрізняють наступні моделі осцилографів:

  • електродинамічний;
  • електромагнітний;
  • термоелектричний;
  • магнітно-електричний;
  • статичний;
  • випрямляючий.

Кожен з них характеризується специфічною обробкою електричного сигналу та дозволяє детально роздивитися процеси, які відбуваються у колі.

За способом дії розрізняють осцилографи:

  • Стробоскопічні. Мають підвищену чутливість, вловлюють навіть короткочасні сигнали.
  • Швидкісні. Здатні фіксувати дані за наносекунди.
  • Спеціальні, оснащені додатковим обладнанням.
  • З розширеною пам’яттю.
  • Універсальні, які підходять для вимірювання різноманітних процесів.

Осцилограф показує зміну фаз та імпульсу на різних ділянках кола, фіксує напругу, коливання, частоту. Його використовують у побутових та професійних цілях, для вимірювання складових параметрів електроприладів та для наукових експериментів. Він покаже несправність мережі, розриви, зніме показники індикаторів тощо.

Де придбати якісній осцилограф та на що звертати увагу

Купити надійний, якісний електротовари можна в радіо-магазині RadioShop, де представлено великий вибір продукції у різних категоріях за доступною ціною. Перед купівлею необхідно ознайомитись з асортиментом продукції та вибрати ту модель, яка відповідає цільовому призначенню. Для домашніх потреб можна придбати 2-4-канальний пристрій. Більш професійний має до 16 каналів, які допомагають одночасно аналізувати декілька сигналів.

Важливим параметром є частота дискретизації. Чим вона вища, тим чіткіше зображення формується на екрані. Акумуляторні прилади можна брати з собою, але ціна буде дещо вищою.

Слід звертати увагу на полосу пропуску та звукову частоту роботи. Найпростіші осцилографи мають показники у 25 МГц, професійні – 200-500 МГц.

 

Поділитись

Новини по темі: