Зниження слуху найчастіше призводить до значного погіршення якості життя - порушуються соціальні зв'язки, можуть з'являтись психологічні проблеми. Найкраще, що створила сучасна медична промисловість - це спеціальні сучасні пристрої, які мають на меті якщо не повернути слух, то значно його поліпшити. Дуже важливо правильно підібрати слуховий апарат – і тут не слід покладатись лише на власні уподобання, цим питанням мають займатись спеціалісти.
Основні етапи вибору пристрою
Слуховий апарат - складний прилад, яким потрібно користуватись постійно. Тож його правильний вибір – обов'язкова умова збереження якості життя:
- найперше, що потрібно зробити - це звернутись до лікаря відповідної спеціалізації;
- призначається отоскопія та певні тести на рівень сприйняття звуку;
- наступний етап – проводиться тональна аудіометрія за допомогою спеціального сучасного обладнання;
- лише після проходження всіх попередніх етапів лікар може встановити ступінь погіршення слуху та ухвалити рішення про необхідність використання слухового апарату;
- виходячи з доцільності та інших факторів, приймається рішення про рекомендований тип.
Не рекомендується самостійно вибирати слуховий апарат. Застосування невідповідної моделі може призвести не до корекції слуху, а до його погіршення або навіть повної втрати.
Вибір конкретної моделі - основні параметри
Підбором та налаштуванням пристрою займається лікар-сурдопротезист. Саме він приймає рішення про рекомендацію певної моделі пристрою на підставі таких факторів, кожен з яких має бути взятий до уваги:
- визначений ступінь погіршення слуху;
- чи наявне погіршення сприйняття мови;
- вік та стан здоров'я пацієнта;
- бажаний тип слухового апарату відповідно до традиційного способу життя пацієнта;
- особисті вподобання хворого.
Основна мета підключення такого пристрою – підтримання звичної якості життя людини, його соціальних зв'язків, працездатності. Тому правильний вибір та подальше налаштування – етап, яким не потрібно нехтувати.
Кастомізація слухового апарату - етапи
Сучасні слухові апарати - досить складні за своєю будовою та програмним забезпеченням пристрої, в яких проходить цифрове перетворення звуку. Саме тому первинне налаштування такого пристрою відбувається за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Вона дозволяє зробити максимально комфортними для пацієнта такі параметри:
- базовий рівень гучності – сучасні моделі дозволяють надалі регулювати її вручну на панелі керування пристроєм або за допомогою програми на смартфоні;
- рівень посилення - він зазвичай коригується окремо по кожному із частотних каналів для максимально тонкого налаштування;
- коефіцієнт компресії - також згідно з частотними каналами;
- спрямованість мікрофонів та рівень їх сприйняття;
- рівень шумопоглинання;
- максимально допустимий рівень тиску звуку;
- інші.
Головне завдання спеціаліста з протезування - налаштувати апарат таким чином, щоб усі звуки продовжували надходити до пацієнта у природному звучанні, також усунути всі можливі сторонні звуки та шуми, особливо якщо це слухові апарати для людей похилого віку або дітей.