Коли у квартирі є пухнастик, крім позитивних емоцій, у домі з’являються бруд, безлад і неприємний запах. Господарям доводиться освоювати навички ретельного прибирання для чистоти й безпеки. Частіше пилососити, мити й протирати поверхні, сховати якомога далі дрібні предмети — ці та інші правила стануть у пригоді.
Основні секрети чистоти за 15 хвилин на день
Підтримувати лад можна за невеликих зусиль і витрат часу. Головне — раціональний підхід. Зосередьте увагу на трьох зонах у квартирі:
- місце вживання їжі — необхідно щодня мити посуд тварини, збирати залишки корма та протирати територію вологою ганчіркою;
- туалет улюбленця — якщо він справляє біологічні потреби в помешканні, потрібно викидати вміст лотка, промивати його й набирати свіжу порцію наповнювача;
- зона відпочинку — там, де тварина найчастіше спить, буде найбільше шерсті та бруду.
Якщо у вас є пухнастик, не зайвим буде вичісувати та регулярно купати його. Робіть це згідно з рекомендаціями ветеринара — тоді дім буде чистішим. Також корисним буде ролик для чищення з клейкою стрічкою: ним зручно прибирати ворсинки з меблів, текстилю та одягу.
Ви будете мати менше клопоту, якщо частину роботи виконуватиме техніка — наприклад, на Eldorado.ua можна підібрати пристрої з необхідними функціями. Щоб вам не доводилося прибирати пил і дрібний бруд із підлоги самостійно, доцільно купити робот-пилосос: цей прилад суттєво зекономить ваш час. До того ж у каталозі легко відсортувати техніку за брендом, ціною і характеристиками, щоб знайти та придбати оптимальну.
Підбір екологічних засобів
Вибирайте побутову хімію для прибирання у квартирі з урахуванням впливу на здоров’я тварини. Не можна використовувати засоби, що можуть спричинити алергію в кота або собаки. Важливо дбати й про свою безпеку та здоров’я сім’ї. З появою улюбленця потрібно дезінфікувати поверхні, особливо поблизу туалету тварини, щоб знизити ризик поширення інфекцій.
Частота вологого прибирання
Піклуватися про чистоту квартири доведеться регулярно. Це запорука безпеки, здоров’я та комфорту. Пил та шерсть у квартирі потрапляють у повітря, яке ми вдихаємо, тож вони можуть спричиняти подразнення дихальної системи. Важливо щодня провітрювати приміщення й пилососити. Не забувайте про часте вологе прибирання:
- рекомендовано не рідше 1 разу на 2 дні мити підлогу, протирати меблі;
- слід приділяти увагу всім поверхням, у тому числі полицям, підвіконням, шафам: на них постійно залишаються ворсинки;
- треба прати текстиль із використанням засобів, що збирають шерсть.
Спрощуємо прибирання квартири
Хочеться чи ні, але дбати про чистоту доведеться. Щоб це було простіше, виділіть основні пункти, розподіліть обов’язки між членами сім’ї — тоді кожному доведеться витрачати лише 5 хвилин на день на наведення ладу. Також для прибирання використовуйте сучасну техніку, яка суттєво полегшить вашу роботу.