10 січня, 2025
Ми в соцмережах

Постільний режим: чому варто купувати протипролежневі матраци

  • 27 березня, 2024 10:10

Прикутість до ліжка людини вимагає не лише терпіння, належного догляду та ресурсів, але й забезпечення комфортних умов та зручності. Це стосується таких ключових моментів як спеціальне функціональне ліжка та аксесуари. Саме до додаткових, але не менш головних товарів, що поліпшують самопочуття й постільний режим є медичні матраци https://e-matras.ua/matrasy/filter/medicinskie-0-0-191-1, що зарадять появі пролежнів. У матеріалі зібрали принцип роботи протипролежневих матраців, особливості та характеристики.

Небезпека пролежнів

У людей прикутих до ліжка внаслідок важких травм, хвороб, післяопераційного стану та реабілітації є ризик виникнення потертостей і запалень на шкірі, що у разі недотримання належного догляду й гігієни, можуть перетворитись в пролежні.

Пролежні з’являються у результаті тривалого здавлення пошкодженої шкір та тканин під нею. Це виникає, коли людина самостійно не повертається й тривалий час знаходиться в одному положенні. 

На щастя існує профілактика та лікування пролежнів за допомогою:

  • лікарської терапії,
  • хірургічних втручань в складних випадках,
  • застосування медичного ліжка та медичних протипролежневих матраців.

Особливості матраців

Протипролежневі матраци забезпечують повну профілактику явищам пролежнів та створюють ефект, що масажує без “повітряних пробок”. 

Зміна положення тіла за рахунок побудови матрацу є позитивним у запобіганні та лікуванні пролежнів різного ступеню розвитку. Масажний ефект активізує рух крові та лімфи, що поліпшує приток кисню до тканин, а це в свою чергу запобігає появі пролежнів.

Види матраців: 

  • у вигляді сотів - безліч осередків в шаховому порядку. Такий вид застосовують для лежачих хворих вагою до 135 кг та при пролежнях 1-2 ступенів (потертості та утворення перших виразок на шкірі). За допомогою цього виду матраца можливо відновити стан шкіри і поліпшити процес кровообігу. Тут як вдалий приклад можна назвати матраци з насінням льону, яке розташоване в сотах по всьому периметру, створюючи ефект масажної дії.
  • балонні, що складаються з горизонтальних камер - рекомендовано для пацієнтів на важких стадіях пролежнів - 3-4 стадії (рани з некрозами). Балонні матраци працюють з компресором низького шуму і енергозберігаючим режимом. Повітряний потік поліпшує стан шкіри, зменшує запалення та покращує самопочуття прикутого до ліжка.

Критерії вибору

Серед головних критеріїв вибору протипролежневих матраців варто враховувати рекомендації лікаря, важкість пролежнів та сертифікованість якості.

Передусім варто звернутись у профільний магазин медичних матраців та обладнання. 

Поділитись

Новини по темі: