Всі етапи будівництва та ремонту важливі і здатні значно вплинути на кінцевий результат. Навіть дрібні недоліки можуть призвести до серйозних проблем, таких як: тріщини, відшарування і погане зчеплення. Щоб цього уникнути необхідна якісна суміш штукатурна, а також дотримання всіх правил її нанесення.
Неправильне змішування
Хороший продукт містить інструкцію з експлуатації, в якій детально перераховані всі правила приготування розчину. Незалежно від способу нанесення – ручний або машинний, важливо дотримуватися таких вимог:
- триматись заданих пропорцій;
- змішувати до досягнення однорідної суміші;
- враховувати час витримки (3-5 хвилин перед фінальним перемішуванням).
У готовому розчині неприпустимі грудки, тому в якості альтернативи ручному змішуванню краще задіяти будівельний міксер.
Використання старої суміші
Важливо приготувати саме ту кількість розчину, яку вдасться використати протягом запланованого часу роботи за один день. Порційний спосіб приготування дає змогу прискорити нанесення й уникнути труднощів під час спроб розподілити частково засохлий матеріал.
Неякісна підготовка поверхні
Перш ніж приступити до нанесення готової штукатурної суміші, потрібно виконати попередню підготовку, яка охоплює такі етапи:
- очищення, знепилювання, видалення бруду, масел і старих покриттів;
- шліфування та усунення великих дефектів;
- обробка грунтовкою глибокого проникнення для кращої адгезії.
Це запобігатиме відшаруванню штукатурки післі її застигання, а головне дозволить в результаті отримати ідеально гладку поверхню, яка повністю готова для фінального оздоблення.
Помилки в технології нанесення
Бажання прискорити процес ремонту часто призводить до зворотного результату і значно погіршує якість виконання робіт. Всьому виною – неправильна кількість шарів, нерівномірний розподіл матеріалу, як і недотримання часу висихання. Важливо не тільки купити штукатурну суміш хорошої якості, а й правильно її використовувати. Для цього необхідно:
- ознайомитися з рекомендаціями виробника;
- дотримуватися заданої технології нанесення;
- використовувати якісні інструменти при ручному способі;
- враховувати мікроклімат у приміщенні – вологість і температуру.
У жодному разі не можна нехтувати часом висихання. Новий шар можна наносити тільки після того, як попередній повністю застигне. В іншому разі покриття може виявитися нерівномірним, а матеріали почнуть відшаровуватися через короткий час після завершення ремонтних робіт.