16 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Порівняння матеріалів для контактних лінз: силікон-гідрогель vs. гідрогель

Порівняння матеріалів для контактних лінз: силікон-гідрогель vs. гідрогель

  • 15 жовтня, 2024 11:28

На ринку представлений широкий вибір контактних лінз. Вони можуть відрізнятися, наприклад, частотою заміни або типом дефекту зору, для якого вони призначені. Однак це не всі критерії вибору окулярів - дуже важливо і те, з чого вони виготовлені. В цей час м'які лінзи виготовляють з двох видів матеріалу: гідрогелю або силікон-гідрогелю. Який з них краще вибрати? Спробуймо розібратися в цьому питанні більш детально. 

Що таке гідрогелеві лінзи?

Гідрогелеві лінзи - перші контактні лінзи. Вони з'явилися на ринку в 1971 році. Перші гідрогелеві лінзи були виготовлені в Америці компанією Baush&Lomp. У їх основі знаходився полімер HEMA. Пізніше для виготовлення гідрогелевих лінз почали використовувати й інші матеріали, зокрема: полімери PHMA, PVP (полівінілпіролідон) і BMA (бутилметакрилат). Ці матеріали відрізняються, серед іншого, за вмістом води. Чим вище її концентрація, тим вище киснепроникність. Характерною особливістю всіх гідрогелевих лінз є досить високий вміст води (до 85%).

Види гідрогелевих лінз:

  • З вмістом води менш ніж 50%. Вони більш стійкі до механічних пошкоджень (розтягуються при надяганні, рідше ламаються). Вони мають низьку проникність кисню, що може, серед іншого, призвести до утворення набряку рогівки. 
  • З вмістом води понад 50%. Вони дуже ніжні, а значить, їх можна пошкодити під час надягання. Мають високу киснепроникність. Завдяки цьому вони забезпечують високий комфорт при носінні. Ними важко маніпулювати біля ока, оскільки вони дуже делікатні. На лінзах з більшим вмістом води можуть утворюватися відкладення (на них з’являються білі плями). За їх використання потрібно часто використовувати штучні сльози, оскільки лінзи швидко втрачають зволоженість, що спричиняє висихання рогівки. Цей тип лінз також реагує на зміни факторів навколишнього середовища, зокрема об'єм і температуру сліз.

Гідрогелеві лінзи відмінно коректують порушення зору та забезпечують високу чіткість зображення. Вони можуть мати різний режим носіння, зокрема існують вироби на один день та на один місяць.

Що таке силікон-гідрогелеві лінзи?

Силікон-гідрогелеві лінзи виготовлені з гідрогелю (гідрогелевих полімерів), до якого додано силікон. Перші лінзи цього типу були випущені в 1999 році. Шляхом додавання в гідрогель силікону покращилася газопроникність лінз, що підвищило комфортність носіння. Завдяки високій проникності кисню силікон-гідрогелеві контактні лінзи можна носити тривалий час (зокрема вдень і вночі).

Одним із гарних та сучасних зразків силікон-гідрогелевих лінз є лінзи Air Optix. Серед особливостей такої продукції — використання унікальних технологій, зокрема:

  • SmartShield Technology. Ця технологія передбачає наявність спеціального “щита” на поверхні матеріалу, завдяки чому лінза стає більш стійкою до забруднень. Це знижує ризик виникнення інфекційних хвороб. 
  • HydraGlyde Moisture Matrix. Це технологія, що передбачає використання штучного зволожувача, його додають у буферний розчин із лінзою для покращення її адаптації на очах користувача. 

Такі лінзи відмінно підходять і дорослим, і дітям, адже забезпечують максимальну підтримку очей для збереження гарного зволоження та здорової функції. 

Переваги силікон-гідрогелевих лінз

Силікон-гідрогелеві лінзи мають кілька важливих переваг, серед яких:

  • висока киснепроникність;
  • можливість використання алергікам;
  • гнучкість і стійкість до пошкоджень;
  • менший вміст води, ніж гідрогелеві лінзи, проте високий комфорт при носінні;
  • можливість використання тривалий час (вдень і вночі);
  • можливість використання людьми, які мають підвищену чутливість повік;
  • безпека для людей, що схильні до сухості очей. 

Силікон-гідрогелеві лінзи безперервного режиму використання можуть знаходитися на очах декілька діб підряд, а деякі з них — до місяця. Це робить їх практичним вибором для людей, що подорожують та мають нечіткий ритм життя (мають прокидатися та лягати спати у непередбачений час). 

Які лінзи вибрати?

Гідрогелеві та силікон-гідрогелеві лінзи відрізняються. Кожен матеріал для лінз має свої переваги та недоліки. Тому однозначно визначити, який з них краще, неможливо. Вибір матеріалу, з якого виготовлені лінзи, необхідно узгодити з офтальмологом або оптометристом.

Силікон-гідрогелеві лінзи рекомендовані людям, які ще не носили контактні лінзи, оскільки вони дуже легкі в застосуванні. Гідрогелеві лінзи рекомендовані людям з дуже чутливими очима. Висока гідратація робить їх м'якими та ніжними.

Поділитись

Новини по темі: