Не секрет, що годинник для жінки – не просто інструмент для визначення часу. Це один з елементів стилю, що відображає смак та особливості образу своєї власниці. Тому вибір класичної моделі вимагає уваги до деталей та врахування багатьох факторів. Нижче ми розглянемо основні моменти, які варто звернути увагу під час вибору.
Спочатку не зайвим буде визначитися з тим, для яких цілей ви плануєте його використовувати. Адже годинник у класичному стилі може бути універсальним і підходити як для ділових зустрічей, так і для повсякденного носіння. Або його можна надягати лише з особливих випадків. Визначивши мету покупки, ви зможете звузити коло пошуку й вибрати найкращу модель.
Особливості механізмів
Годинники жіночі класичні випускаються в основному зі стрілковою індикацією. Тому є вибір із трьох типів механізмів, кожен із яких має свої особливості.
- Механічний.
- Механіка з автопідзаводом
- Кварцовий.
Механічні моделі працюють завдяки заводній пружині, яку необхідно кожні 1-2 доби заводити вручну. Їх обирають ті, хто цінує традиції годинникового мистецтва і віддає перевагу непростим аксесуарам, що вимагають до себе уваги.
Механіку з автопідзаводом, якщо ви її носите постійно, не потрібно заводити вручну. Вона оснащена спеціальним маятником, який заводить пружину під час руху руки. Такий годинник ідеально підходить для щоденного носіння і не потребує додаткового догляду.
Кварцові годинники працюють від батарейки та відрізняються високою точністю ходу. Вони менш вимогливі до обслуговування і мають більш доступну ціну у порівнянні з механічними. Кварцовий аксесуар – відмінний вибір для тих, хто шукає надійність та практичність.
Матеріал виготовлення
Те, з чого зроблено годинник, впливає не тільки на його зовнішній вигляд, а й на довговічність користування.
Найпростіший та найпоширеніший варіант – нержавіюча сталь. Вона міцна, стійка до корозії та оптимальна для щоденного носіння. Причому сталь може бути як полірованою, так і матовою, що дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант.
Якщо хочете привнести в класичний чи діловий образ нотку елегантності та розкоші, вибирайте модель із золота чи платини. У більш дорогих варіантах для обробки додатково використовуються ще й дорогоцінні камені.
Нарівні зі сталлю хорошим повсякденним варіантом є кераміка. Керамічні годинники мають високу стійкість до подряпин і гіпоалергенні властивості. Вони випускаються у великому виборі відтінків, завдяки чому можна вибрати модель під свої колірні уподобання.
Дизайн і стиль
Це один із найголовніших критеріїв вибору. Адже для багатьох жінок питання механізму – другорядне, а от зовнішній вигляд годинника має набагато важливіше значення.
Перше, що впадає у вічі – циферблат. Класика часто межує з мінімалізмом, і у багатьох випадках краще вибрати щось із мінімальним оформленням. Це дозволить більш вдало комбінувати аксесуар з різними речами гардеробу. У плані кольорів оптимальними будуть стандартні відтінки:
- білий;
- чорний;
- сріблястий;
- перламутровий.
Жіночий годинник зазвичай має невеликий корпус діаметром 28-36 мм. Вибирати тут потрібно на основі розмірів власного зап'ястя. Він повинен елегантно виглядати на зап'ясті та не бути надто громіздким. Форма корпусу варіюється від круглої та овальної до прямокутної. При виборі, знову ж таки, враховуйте те, як та чи інша форма виглядатиме на вашому зап'ясті та в яких саме образах ви будете використовувати аксесуар.
Важливу роль у загальному сприйнятті грає ремінець. Шкіряні моделі – це універсальний вибір, що підходить практично для будь-яких варіантів ділового стилю. Металеві браслети надають годинникам більш офіційного вигляду, а тканинні та нейлонові ремінці підходять для повсякденного зручного носіння.
Додаткова функціональність
Класичний годинник може мати різні опції, які іноді бувають корисними: число місяця, день тижня, індикатор запасу ходу, хронограф. Якщо вам потрібний додатковий функціонал, вибирайте з моделей з ускладненнями механізму.
Не зайвим буде звернути увагу на рівень водонепроникності. Класика мало сумісна зі спортом та активним способом життя, але побутовий рівень водозахисту все ж таки не завадить (захист від бризок).