18 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Побудувати будинок чи купити готовий: аргументи за і проти

  • 24 травня, 2024 19:48

Багато хто сьогодні мріє про власний будинок у приватному секторі. У цієї ідеї є свої переваги: чистіше повітря, більше простору, зелена трава, аромат квітів і повна відсутність сусідів згори, які так і норовлять увімкнути дриль недільного ранку. Однак, потім постає вибір - побудувати власний будинок мрії або ж купити вже готовий. Важливо врахувати те, як довго є можливість чекати переїзду, чи хочеться заглиблюватися в увесь процес будівництва, яким є бюджет тощо. Порівняльний аналіз від Атлант Строй Груп допоможе зрозуміти що краще – купити будинок чи збудувати.

Спорудження будинку

Зведення власного житла - це тривалий та найважчий варіант купівлі нерухомості. З іншого боку, в цьому можна знайти свої плюси, адже майбутній власник отримує можливість створити для себе будинок мрії самостійно або замовити проєкт у фахівців. У будь-якому разі, можна повністю контролювати вибір будматеріалів і процес робіт. 

У чому плюси будівництва приватного житла:

  • можна зайнятись проєктуванням самостійно;
  • спостереження за процесом будівництва;
  • повна відповідність запитам майбутніх мешканців;
  • проведення робіт у міру наявності фінансових коштів.

У чому недоліки:

  • велика ймовірність незапланованих витрат;
  • необхідність у величезних сумах, адже доведеться оплачувати матеріали та послуги будівної компанії;
  • непростий процес оформлення документації;
  • витрата великої кількості сил і часу.

Купівля готової споруди

Придбати приватний будинок, який вже готовий до заселення - набагато простіше і швидше, ніж створювати будинок з нуля. Вибір потрібно робити на основі його габаритів, розташування та інших основних вимог. Якщо в загальних рисах все підходить, потрібно провести поглиблену перевірку. У процесі потрібно вивчити також присадибну ділянку, наявність прибудов і господарських споруд, а також їхню законність. Також важливо перевірити, хто є власником земельної ділянки, чи немає з нею проблем. Тільки після цього, якщо все добре, можна складати договір про купівлю.

У чому плюси купівлі приватного житла:

  • можна переїхати в короткі терміни;
  • купівля дешевша за будівництво;
  • не потрібно займатися прокладанням комунікацій та іншими клопотами, а також оформляти купу документів.

У чому недоліки:

  • ймовірність складнощів під час вибору будинку;
  • відсутність можливості переконатися в якості використаних матеріалів;
  • необхідність виплати всієї суми відразу (іноді можливе внесення застави);
  • ризик купівлі споруди з різними дефектами.

Порівняння вартості будівництва та купівлі будинку

Як приклад можна взяти ціни на будинки в Києві. Вартість одного "квадрата" готового житла може варіюватися від $500 до $1 тис., залежно від місця розташування будинку. Чим далі від приватного сектора безпосередньо в місті, тим дешевше.

Собівартість будівництва майбутнього будинку залежить від складності. Наприклад, йдеться тільки про коробку, потрібен будинок під чистове оздоблення або ж повноцінний варіант "під ключ". Наприклад, за перший варіант ціни починаються, в середньому, від $350, а за останній – від $900 за «квадрат». 

Спочатку будівництво може здатися більш вигідним вкладенням, але тільки за умови, що вже є земельна ділянка з проведеними комунікаціями. Якщо ж до самої споруди доведеться додати витрати ще й за них, то сума вийде приблизно така, як за готовий будинок, а то й дорожче. Заощадити можна тільки в тому разі, якщо виконати деяку частину роботи самостійно, а також особисто займатися всіма супутніми питаннями. 

У цьому плані купівля готового будинку - комфортніший варіант, до того ж ремонт там потрібен не завжди. Однак для укладення угоди найчастіше важлива можливість заплатити за нього відразу повну вартість. З іншого боку, нема потреби місяцями чекати переїзду і возитися зі стосом паперів.

Як видно, у кожного варіанта є свої вигідні сторони, тому кожен, хто думає будувати свій будинок чи купити, має зробити вибір самостійно, з урахуванням усіх нюансів.

Поділитись

Новини по темі: