8 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Плазмове різання: призначення, особливості та переваги

  • 26 червня, 2022 13:49

Плазмове різання металів – термічна обробка, що виконується із застосуванням іонізованого газу. Ця технологія відноситься до категорії універсальних і підходить для роботи навіть із товстими металевими листами. Для термічного різання можуть використовуватися різні технології – в залежності від характеристик матеріалу, що обробляється, майстер підбере оптимальний варіант.

плазмове різання металу

Плазмове різання: важливі особливості

Відмінна особливість цієї технології полягає в тому, що плазмове різання металу не передбачає використання механічної дії, а виключно теплову обробку. У різаку використовується стиснене повітря та газ, іонізація якого запускає формування плазми. Зростаючий тиск спрямовує плазмовий потік – це плавить металеве виріб, цим розрізаючи його. Важливі особливості цього методу:

  • Якість роботи залежить від товщини листа. Під час обробки поверхні необхідно суворо дотримуватись прямого кута (припустиме відхилення до 50%, але це може вплинути на товщину різу).
  • Під час роботи з кольоровими металами існує ймовірність, що краї різу будуть оплавлені.
  • На титанових виробах з'являється шар, надмірно насичений киснем та азотом, що вплине на подальшу роботу з виробом.

У руках досвідченого майстра плазмовий різак діє бездоганно, акуратно розкроюючи матеріал на деталі потрібного розміру. Фахівці ГДК Бастіон використовують у роботі сучасне обладнання та готові надати замовникам гарантію якості на послуги, що надаються.

Плазмове різання: переваги

До численних переваг, якими володіє ця технологія обробки металів, можна віднести такі переваги:

  • Швидке різання матеріалу. На виконання роботи буде витрачено набагато менше часу, ніж на кисневий метод за рахунок відсутності необхідності попереднього прогріву металу.
  • Універсальність. За допомогою цієї технології можна працювати із різними металевими виробами, що значно розширило сферу використання термічного методу різання.
  • Висока точність. При правильному використанні обладнання та дотриманні всіх етапів технологічного процесу вдається отримати акуратний різ, у тому числі на деталях складних форм.

А головне, ця технологія є повністю безпечною (за умови використання засобів індивідуального захисту). Плазмове різання – по праву, один із найкращих методів обробки металевих виробів, що став оптимальним поєднанням ціни та якості.

Теги:
Поділитись

Новини по темі: