14 вересня, 2024
Ми в соцмережах

Підготовка та публікація наукової статті

  • 5 серпня, 2024 19:34

Публікація наукової статті – це можливість зафіксувати своє авторство і водночас повідомити наукову спільноту про проведене дослідження та його результати. Тому краще не зволікати і відразу відправляти статті в наукові журнали. 

      Незалежно від статусу (студент, аспірант, вчений або практикуючий фахівець), якщо ви вирішили зайнятися науковою діяльністю, то перед вами відкриті всі шляхи. Важливо не тільки написати наукову роботу або статтю, а й опублікувати її. Тому одне з найсерйозніших питань, що виникають на шляху до «наукової слави», звучить так: «Як підготовити і опублікувати наукову статтю?». Усе дуже просто на сайті https://e-science.space/uk/ ви знайдете все, що вам потрібно. 

      Scopus – провідна бібліографічна та реферативна база даних, до якої входять журнали різних тематичних напрямків. Вчені з усього світу публікують свої статті в журналах, що індексуються базою даних Scopus, для досягнення поставлених цілей: отримання наукового звання/ступеня, захист дисертації, подача заявки на грант, виконання вимог університету, підвищення індексу цитування вченого або для інших цілей.

Вимоги до статей для публікації

      Як і до всіх письмових робіт, до статей для публікації висуваються певні вимоги. Різниця лише в тому, що в цьому випадку стандарти встановлюють самі видання. Редакція зазвичай докладно розповідає про них або на своєму сайті, або в інформаційному листі. І краще заздалегідь уважно їх вивчити, щоб потім не довелося витрачати час на правки.

  • Головною вимогою завжди є систематизація інформації. Важливо дотримуватися правильну послідовність і логіку викладу. Звичайно ж, стиль повинен бути строго науковим. А фундамент у вигляді наукових джерел неодмінно необхідний - так що список літератури і довідок теж повинен бути вказаний.
  • Що стосується кількості сторінок, то вимоги до статей для публікації можуть бути абсолютно різними. Якщо в одному журналі мінімальний обсяг становить 3 сторінки, то в іншому приймається тільки 15 сторінок. Не забувайте, що журнали приймають тільки унікальні матеріали. Ніхто не хоче мати справу з порушенням авторських прав.

     Для того щоб зрозуміти, як оформити наукову статтю, потрібно керуватися правилами, які встановлює обраний вами журнал. В іншому випадку ви ризикуєте отримати відмову просто за неправильний шрифт або нестандартні поля сторінки. Чим більш «серйозне» і авторитетне видання, тим жорсткіші рамки прийому статей встановлюються редакційною колегією.

Поділитись

Новини по темі: