Період збору ягід минає дуже швидко. Інколи не вистачає часу, щоб встигнути заготувати малину на зиму: зварити варення, джем, покласти у морозильну камеру. Рослини літньої родючості дають лише один врожай. Якщо купити саджанці ремонтантної малини в Україні збирати ягоди вдасться до настання заморозків. Варто врахувати, що умови догляду за рослинами таких сортів дещо відрізняються. Застосування рекомендованих агротехнічних заходів до ремонтантної культури дає гарні результати.
Посадка восени: важливі фактори
Для саджанців це найкращий час для того, щоб пристосуватися до нових умов зростання. Якщо все зробити правильно, адаптація пройде успішно, навесні кущі почнуть активно розвиватися. Влітку можна очікувати на невеликий перший врожай. Обирайте зимостійкі сорти, які добре родять, а ягоди мають гарні смакові якості:
- Дорнео;
- Меркурій;
- Полька;
- Оскар;
- Даллас;
- Полана;
- Херітейдж.
Оберіть на ділянці чи городі затишне місце, яке добре освітлюється сонячними променями в першій половині дня. Грунт на ньому повинен бути глибоко обробленим, родючим. Варто подбати про те, щоб поживних речовин вистачало рослинам, тому розміщувати їх треба на відстані не менше 70-80 см у рядку. Прикореневу зону варто замульчувати торфом. Навесні він стане джерелом органічних сполук, які будуть потрібні для росту. Подбайте про шпалеру, високорослі кущі зазвичай потребують підв'язки.
Тонкощі догляду за культурою
На городі не буде зайвою ремонтантна малина, купити саджанці варто заради того, щоб продовжити період вживання свіжих ягід на 6-8 тижнів. Як тільки зійде сніг, треба навести порядок на ділянці, прибрати опале листя. Наступний крок — огляд на життєздатність та видалення гілок, які не мають бруньок. Коли ґрунт висохне, подбайте про регулярне зволоження. Малина добре росте, тому їй потрібна достатня кількість води. Наприкінці квітня можна розпочинати вносити добрива. Багато користі принесуть органічні сполуки, наприклад настій коров’яка. Через 10-14 днів після першої підгодівлі у ґрунт додають мінеральні речовини: суперфосфат та сірчанокислий калій.
Тепер вам відомі всі переваги, особливості, тонкощі догляду та вирощування ремонтантної малини. Надіємось, що ремонтантна малина займе достойне місце в наших садах. Звичайно, вона вимагає особливого догляду, але віддачею врожаю перевершує будь-яку звичайну малину.