18 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Оренда комерційної нерухомості: основні правила оформлення угоди

Оренда комерційної нерухомості: основні правила оформлення угоди

  • 2 лютого, 2024 11:22

На сьогодні однією з найбільш популярних послуг на ринку нерухомості є оренда комерційних приміщень. У будь-якій сфері надання послуг і виробництва організаціям юридично та фізично необхідно мати приміщення певного призначення для здійснення їхньої діяльності. Підприємцям часто вигідніше орендувати площу, зважаючи на спрощену процедуру угоди і нижчу ціну в порівнянні з купівлею власного приміщення. Зокрема, популярною є оренда комерційної нерухомості у Києві, незважаючи на всі труднощі війни та численні виклики, з якими щодня стикаються підприємці в сучасних українських реаліях.

Якщо ви також є підприємцем і плануєте відкрити свій магазин або офіс, при цьому потребуєте відповідного приміщення, то найкращим варіантом буде саме нерухомість в оренду. Проте, перш ніж оформити угоду з власником приміщення під оренду, слід з’ясувати декілька важливих моментів стосовно цієї важливої процедури.

Чим відрізняється оренда нежитлового приміщення

До комерційної належить будь-яка нежитлова нерухомість, яка дає можливість розташувати на своїй площі бізнес будь-якого напряму. Наприклад, це може бути невеликий магазин біля дому, студія танцю, манікюрний салон, перукарня, хостел і безліч іншого. Залежно від того, який бізнес можна відкрити на її площі, комерційну нерухомість поділяють на декілька видів – торгова, офісна, виробнича, індустріальна, соціальна тощо.

Договір оренди комерційної нерухомості укладається в письмовій формі у двох примірниках, підписаних обома сторонами – орендодавцем (власником приміщення) та орендарем. Договір оренди на нежитлове приміщення укладається на будь-який термін. Якщо в тексті не вказано конкретний проміжок часу, то договір буде укладено на невизначений термін.

На що звернути увагу під час оформлення угоди


Під час вибору приміщення під оренду, а також оформлення відповідної угоди у власників бізнесу часто виникають певні труднощі. Щоб їх уникнути, оренда комерційної нерухомості має оформлюватися з урахуванням низки важливих моментів. Зокрема, потрібно врахувати наступне:

  • Перш ніж укласти договір, потрібно переконатися, чи є орендодавець власником приміщення, яке ви збираєтеся орендувати. Буває й так, що площа не належить людині, але орендодавець має документи, що підтверджують право розпоряджатися нею. За першої вимоги орендар або його представник повинні надати ці документи.
  • Усі умови договору обговорюються з орендодавцем. Це означає, що ви маєте право обговорити між собою всі вимоги та внести їх у текст документа. Головне, щоб прописані положення відповідали чинному законодавству України.
  • Вартість оренди узгоджується наперед, визначається фіксована сума. Термін можна вказати – 1 рік. Через рік, у зв’язку з інфляцією чи іншими чинниками, сума може змінитися на більшу чи меншу сторону, і тоді укладається додаткова угода. До неї вносяться відповідні зміни.
  • У договорі має бути прописана повна характеристика об’єкта оренди: дані із свідоцтва про право власності, площа приміщення, його кадастровий номер, адреса, поверх тощо. Необхідно перевірити й фактичне планування, яке має співпадати з даними у наявних документах.

Якщо вас цікавить довготривала оренда комерційної нерухомості, але ви не хочете припуститися помилок під час укладення такої угоди, то найкращим рішенням буде звернення до професіонала у цій сфері. Виберіть надійну агенцію з нерухомості, фахівці якої мають значний досвід і точно знають, які деталі не випустити з поля зору. Саме допомога професійного агента з нерухомості дозволить втілити мрію в реальність і не прогадати з вибором комерційного приміщення під оренду.

Поділитись

Новини по темі: