10 січня, 2025
Ми в соцмережах

Обстеження у мамолога - як профілактика раку

  • 8 березня, 2024 21:39

Грудні залози ще називають “органом-мішенню”, а все тому що вони чутливо реагують на всі процеси, що відбуваються в організмі. Відтак впливають на груди продуковані гормони яєчників, щитовидної залози, наднирників, гіпофізу та навіть підшлункової. До цього варто додати гінекологічні та екстрагенітальні патології. Тож регулярні профілактичні огляди необхідні в різні періоди життя. Про поняття мамологія та поради спеціаліста в Києві розповімо детальніше.

Здоров’я жіночих грудей

Якщо говорити про здоров’я жіночих грудей, то мамологія відіграє ключову роль. Мамологія присвячена вивченню та лікуванню захворювань молочних залоз у жінок та походить термін власне від грецьких слів “mamos” (груди) і “logos” (вчення). Ця галузь медицини є ключовою галуззю онкології та гінекології, оскільки розглядає питання виявлення та лікування раку молочної залози, а також інших захворювань, пов’язаних із грудьми.

Важливість та актуальність мамології

Рак молочної залози є одним з найпоширеніших видів раку серед жінок у всьому світі. Його можна назвати також й підступною хворобою, адже спочатку ніяк себе не проявляє. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, раннє виявлення раку грудей і вчасне лікування можуть врятувати тисячі життів щорічно. Мамографія, клінічні огляди та самоосмотри грудей важливі для виявлення патологій на ранніх стадіях, коли шанси на повне одужання значно зростають.

Інколи діагностика відбувається випадково на УЗД або ренген-знімку під час планових оглядів.

Симптоми, які мають насторожити та звернутись до мамолога

Ознаки, які не варто ігнорувати та відкладати візит до мамолога:

  • біль в молочній залозі, 
  • ущільнення в грудях,
  • збільшення лімфатичних вузлів в області пахв,
  • зміна кольору шкіри грудей,
  • деформація соска, асиметрія залоз грудей,
  • виділення з сосків,
  • зміна форми.

Усі ці зміни можна виявити самостійно та терміново звернутись до спеціаліста. Професійне діагностування на ранніх стадіях захворювань залоз дорівнює в понад 90 %шансу на одужання.

Корисні поради 

Здоров'я жіночих грудей не припускає ігнорування симптомів, натомість нині зростає культура звернень до профільних лікарів за допомогою, оглядом та консультацією.

Серед порад від фахівців є наступні тези:

 

  •  Для своєчасного виявлення раку потрібно раз на рік проходити огляд у мамолога та робити УЗД чи мамографію (після 40 років), навіть якщо немає жодних скарг.
  • діагноз - не є вироком. Адже сучасна медицина в цьому напрямку є ефективною в понад 90% випадків. 
  • проведення самоогляду грудей є важливою частиною профілактики раку молочної залози. Жінки повинні регулярно проводити самопальпацію, спостерігати за будь-якими змінами в грудях та звертатися до мамолога при будь-яких виявлених аномаліях. 

Огляд у мамолога

Звернутись до кваліфікованого мамолога в Києві можна багатопрофільний медичний центр “Лелека”. Лікарі мають багаторічний досвід лікування патологій молочної залози, раку грудей та є експертами в напрямку здоров’я жіночих залоз.

Поділитись

Новини по темі: