Широке завоювання ринку вікон пластиковими альтернативами в рекламах виробників все частіше навіюють думки про довговічність без зайвих вкладень, догляду і ремонту. Звісно, в порівнянні з попередніми конструкціями, пластикові дійсно не потребують додаткових затрат по утепленню, герметизації, обробці чи фарбуванні. Проте потрібно пам’ятати про важливі аспекти, що нічого довговічного немає і віконні елементи потребують відповідного догляду та обслуговування. Фахівці okna-servise.kiev.ua розвіяли найпопулярніші міфи та лишили корисні нотатки, як продовжити життя вікнам.
Пластикові віконні міфи
Згадайте, коли купували вікна, вам гарантували, що вони прослугують неймовірно довго та не доведеться навіть “палець об палець” вдарити. І тут полягає головний міф, який несе за собою ряд проблем в подальшому.
Чому так? Коротенько пояснюємо: як мінімум конструктивним елементам, а це профільні системи і склопакети, потребують періодичного миття і очищення.. Традиційно, масове миття вікон відбувається після літа, коли насідає пил та після зими, коли лишаються відкладення бруду.
Якщо не виконувати такі прості та дійсно не затратні маніпуляції, це стане точно не позитивним результатом псування фурнітури пластикових вікон. Те саме стосується й додаткового сервісу в змащуванні рухливих елементів. А за собою понесе ряд ще більших проблем:
- Наліт бруду покриє гумки ущільнювачів. Це у свою чергу стане каталізатором зі втрати своєї еластичності та навіть розтріщуванні. Про навантаження на фурнітуру в закритому положенні в цьому випадку й годі казати. Це дійсно сумна картина, коли помітили перші ознаки: чорні смуги бруду на стулці та рамі, а також помітні дефекти.
- Сила тертя в фурнітурі зросте та стане приводом до серйозніших поломок фурнітури. За собою це несе зламану ручку вікна та проблеми із закриванням.
- Відкриття та закриття погіршиться із проблемою провисання стулки. Це небезпечно ймовірною негерметичністю і появою протягів.
Увесь “комплекс” здавалось би безтурботних міфів про пластикові вікна несе серйозні ремонтні роботи, або ж заміну склопакетів і фурнітури.
Тож для економії нервів, часу та домашнього бюджету варто знайти якісний періодичний сервіс з обслуговування.
Корисні поради
Фахове сервісне обслуговування варто не ігнорувати. Проводиться воно мінімум раз на рік - оптимальний період для уникнення накопичених проблем.
Крім цього пам’ятаємо такі лайфхаки:
- миття скла і пластикової рами: мінімум двічі на рік (можливо і частіше, якщо ваші вікна поруч з магістраллю, чи близько до будівництва чи промислових виробництв тощо).
- пам’ятаємо, що бруд - це не тільки не естетично, це підвищує ризик зношеності фурнітури й тріщин ущільнювача.
- змащування фурнітури також можна комплексно проводити з миттям вікон.