22 січня, 2025
Ми в соцмережах

Не такий страшний НМТ, як його малюють: розвіємо головний міф

  • 20 грудня, 2024 16:33

Ці три літери “НМТ” для багатьох є надзвичайно лячними. І головним страхом є думка  - що буде якщо не здати нмт, або ж як підготуватись без виснаження фізичного і морального. Усі страхи лише в нашій уяві. Саме так, часто провальними є або сумніви в самому собі, або ж велика виснажливість під час підготовки, або ж надто велика впевненість у своїх знаннях. Підготували гайд з підготовки до НМТ та розвіюванні головних страхів і міфів.

Головні помилки при підготовці до НМТ

Ретельна підготовка вимагає чіткої побудови графіку навантаження з індивідуальним підходом. І тут варто враховувати “слизькі моменти”, на яких вмить можна втратити “рівновагу”, готуючись до перевірки оцінювання власних знань.

Основні причини, чому помиляються при підготовці:

  • відкладання підготовки в “довгу скриню”. До останнього сподіватись, що встигнете закрити дедлайн з назвою “НМТ”. Це найпоширеніша причина провалу на тестуванні. Адже за місяць чи тиждень, або ж ніч перед іспитом осягнути всю базу підготовки, можливо і реально. Але зазирнемо правді у вічі - на який результат розраховуєте тоді. Якщо ціль просто пройти - тоді все зрозуміло, але для високих досягнень підготовка має бути як з якісної сторони, так і тривалості процесу.
  • винахідливість та кмітливість вітаються, але списування та “шпори” - не вихід. Звісно істина говорить, що “ризик - справа благородна”. Але списування - це влучне потрапляння на повторне НМТ через рік. При цьому не варто забувати, що з 2023 року це унеможливили: побільшало наглядачів, металошукачі та камери. У разі виявлення факту списування - вихід із аудиторії і повернення лише наступного року. Єдиним плюсом тут є час - за рік можна осилити накопичення знань краще.
  • безсистемна та не скоординована підготовка. Наш внутрішній амбасадор лінощів має перетворитись у відповідального супутника. Цьому допоможе розроблення покрокового плану, графіку, кількості занять, чіткості опрацювання матеріалу, його засвоєння та повторення. 
  • без надій таки сподіватись на шкільну програму. Справа в тому, що шкільна програма не зовсім відповідає програмі НМТ. Тому варто теми допрацьовувати самостійно, або ж з репетитором.
  • Гратись у тестування. Звичайно, гарним кроком буде відтворення процесу НМТ, але це практична сторона може лише емоційно дати зосередженість, але точно не знання, які необхідно. Безумовно користь в онлайн-тестах буде, як і в паперових, але не варто зосереджуватись лише на такому підході.
  • практичні аспекти. Правильно користуватись формулами на НМТ з математики,
  • підготовка  - це застосування усіх можливих ресурсів: безліч вебінарів, навчального контенту тощо.

Поради для успішної підготовки до НМТ

У відео зібрали корисні поради, які точно стануть у нагоді: 

Поділитись

Новини по темі: