Стрес - слово, яке ми сприймаємо як щось дуже негативне. Насправді короткочасний стрес має позитивний вплив на організм, тренує нервову систему, допомагає їй становитися міцнішою. А от хронічний стрес негативно впливає на організм, може провокувати розлади в психоемоційному стані, порушувати роботу органів та систем організму, провокувати розвиток хвороб.
Характерні ознаки хронічного стресу
До найбільш поширених симптомів хронічного стресу відносяться:
- нервозність, тривожність,
- частий головний біль,
- порушення сну (це може бути безсоння або навпаки сонливість),
- постійна втома, відчуття, що зовсім немає енергії,
- складність тверезо мислити,
- занадто емоційні реакції або навпаки апатія,
- часте роздратування.
На що може впливати хронічний стрес
Без перебільшення постійний стрес може негативно впливати на всі системи організму.
- Серцево-судинна система. Під впливом стресу може підвищуватися тиск, відбуватися серцевий напад, значно підвищується ризик виникнення інфаркту та інсульту.
- Травна система. Нервове перенавантаження може призвести до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, можуть виникати закрепи або діарея, печія, біль в животі.
- Імунна система. Хронічний стрес може пригнічувати роботу імунної системи. В результаті підвищується ризик простудних захворювань, аутоімунних хвороб.
І це далеко не повний перелік того, до чого може призводити хронічний стрес.
Що допоможе підтримати нервову систему
Є достатньо прості засоби, які допоможуть розслабити нервову систему та зменшити навантаження на неї:
- Дихальні вправи та медитація. Опануйте спеціальні дихальні техніки, медитуйте - це допоможе зняти зайве напруження з нервової системи.
- Щоденна фізична активність. Це може бути ранкова зарядка, відвідування залу, ранкові пробіжки, вечірні прогулянки, йога, танці.
- Збалансоване харчування. Дуже важливо, щоб в організм в достатньої кількості потрапляли речовини, які важливі для нормальної роботи нервової системи: вітаміни групи В, А, Е, магній, цинк та інші. Правильне харчування допоможе це забезпечити.
- Достатній сон. Нестача сну - один з факторів, які негативно впливають на стан нервової системи, провокують надмірну тривожність та дратівливість, посилюють стрес.
- Час для відпочинку. Для того, щоб нервова система могла нормально працювати, треба обов'язково знаходити можливості хоча б інколи відпочивати та “відключатися” від проблем.
Якщо ви вже спробували втілити в життя різні рекомендації, але відчуваєте, що цього недостатньо, скористайтеся лікарськими препаратами, які мають заспокійливий ефект.
Заспокійливі засоби можуть відрізнятися складом та особливостями дії, але всі вони допомагають зменшити збудливість нервової системи, прибрати зайву тривожність, роздратованість. Також їх використання допоможе покращити стан при хронічній втомі, проблемах зі сном, депресивних настроях. Але кожний лікарський засіб має протипоказання та побічні ефекти. Тому призначати їх собі самостійно не варто. Для того, щоб вибрати ліки, використання яких буде оптимально в вашому випадку, зверніться до лікаря. Після того як фахівець призначить вам препарат, ви можете зробити замовлення ліків онлайн, це зручно і вигідно.
Підтримуйте свою нервову систему ефективними методами, намагайтеся зменшити рівень стресу, давайте організму можливість відпочити, це допоможе підтримувати здоров'я в цілому та покращити самопочуття.